fbpx

15-aastaseks saava HÕFFi avab staarnäitlejaga õuduskomöödia

COVID-19 pandeemia ja Eestis kehtestatud eriolukorra tõttu toimub 15. HÕFF internetis.
Sellest tulenevalt on festivali meeskond pidanud tegema filmiprogrammi muudatusi. Linastusele tulevate filmide kohta saad lugeda siit. Lõplik filmikava avalikustatakse 30. aprillil.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulutas välja tänavuse avafilmi, milleks on üks eelmise aasta tähelepanuväärsemaid õuduskomöödiaid „Tule issi juurde”.

Uus-Meremaa režissööri Ant Timpsoni filmis saab täiskasvanud poeg sõnumi oma isalt, kellest ta juba lapsena võõrdus, ja sõidab talle külla, et suhteid soojendada. Üksik majake varjab aga süngeid saladusi.

Triviaalselt algav, üllatavalt arenev ja ootamatult lõppev süsimust komöödia tuli äsja välja USA ja Kanada kinodes, pälvides hulga häid arvustusi.

„Vastupandamatult tuumakas koomiline põnevik.”

New York Times

„Absurdselt vägivaldne mürgel, mis muutub pisarakiskujaks.”

Indiewire

Ka HÕFFi juht Helmut Jänes nimetab seda üheks viimase aja märkimisväärsemaks õuduskomöödiaks. Programminõustaja Maria Reinupi sõnul on tegu parasjagu sõgeda filmiga, mis paneb naerma, aga võib samahästi ajada ka südame pahaks. „Kui see aga läbi saab, mõtled, et vaataks kohe uuesti,” ütles ta.

Uus-Meremaa, Kanada ja Iirimaa koostöös valminud filmis mängib peaosa eelkõige „Sõrmuste isandast” tuntud staarnäitleja Elijah Wood. Filmi režissöör Ant Timpson on tuntust kogunud produtsendina, kes on tootnud muuhulgas sellised linateosed nagu „Surma aabits”, „Turbo Kid” ja „Rasvane kägistaja”.

Filmi „Tule issi juurde” treiler:

Psühholoogilise õudusfilmi parimaid traditsioone toob aga HÕFFile Briti naislavastaja Rose Glassi verdtarretav linateos „Püha Maud”. Selles eelmise aasta lõpus Toronto filmifestivalil esilinastunud töös hakkavad katoliiklasest põetaja Maudiga juhtuma kummalised asjad, kui ta ta üritab päästa oma sureva patsiendi hinge.

„See suurepärane debüütfilm märgib uue võimsa hääle tulekut Briti filmi,” sedastas Londoni filmifestivali žürii, kes andis linateosele kiituskirja. Suurbritannia kinolevisse jõuab „Püha Maud” samal ajal HÕFFiga.

Filmi „Püha Maud” treiler:

15. sünnipäeva tähistav Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub tänavu 30. aprillist 3. maini. 

Festivalil linastub üle 35 filmi 15 riigist. Passid on juba müügil. Kogu programm avalikustatakse ja piletimüük algab 9. aprillil.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival