fbpx

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF) on Eesti mudapealinna Haapsalu vallutav žanrifilmide maraton, mis oma haarava meluga on kujunenud teravaid kinoelamusi otsivatele filmifännidele kevadhooaja tippsündmuseks.

Koroonaviiruse tõttu toimub 15. HÕFF sel korral internetis, tuues kolme päeva jooksul vaatajate ette üle 20 pika ja 12 lühifilmi. Kogu meie tiim on pingutanud selle nimel, et HÕFF ei kaotaks ka virtuaalselt enesele iseloomulikku ainulaadset lahedat atmosfääri, mille üheks osaks on alati kohtumised filmikülalistega, oma ala spetsialistide ettekanded, fännide omavaheline suhtlemine ja muidugi vinged filmid.

Endiselt jätkame eesmärgiga tutvustada publikule valikut värsketest õõva- ja fantaasiafilmidest, kultusklassikuid ning maailmafilmi varamut. HÕFF on Baltikumi ainus festival, mis kuulub Euroopa fantaasiafilmide festivalide eliiti ühendavasse organisatsiooni Méliès. Koostööpartneritena kaasab Méliès ka Põhja-Ameerika ja Aasia üritusi ning festivale, luues nõnda võrgustiku kogu maailma žanrifilmide fännide vahel.

HÕFFil on aastate jooksul aset leidnud arvukad esilinastused ning festivali on väisanud mitmed tunnustatud filmikülalised ja -legendid, nagu Brian Yuzna, Magnus Paulsson, Marek Piestrak, Todd Brown, Babak Anvari ja paljud teised. Võimalus omavahel kohtuda avaneb filmifännidel ja -tegijatel ka sel aastal – virtuaalselt.

Soojad tervitused kodudesse ja loodame teid kõiki festivalil näha!

HÕFFi asutajateks ja korraldajateks on Haapsalu linn, Haapsalu kultuurikeskus ja Tallinna Pimedate Ööde filmifestival.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival