Brooklyn 45

Ingliskeelne pealkiri
Brooklyn 45
Režissöör
Ted Geoghegan
Riik
USA
Aasta
2023
Programm
HÕFFi Põhiprogramm
Žanr
õudukas, triller

Millised oleksid Mart Sanderi filmid siis, kui tal oleks rohkem raha ja veidi paremad võimalused? Vaadake filmi "Brooklyn 45" ja te saate vastuse.

Reedel, 27. detsembril 1945 saavad kokku viis kauaaegset sõpra ja sõjaveterani. Lõbus kokteiliõhtu koos heade aegade meenutustega muutub ühtäkki vaimudega suhtlemise seansiks ning enne, kui keegi arugi saab, on süütu nali tõsine reaalsus. Keda usaldada ja keda mitte? Kes valetab? Tasapisi kistakse lahti kõigi osalejate haavad, mis sõjajärgsetel kuudel on vaikselt hakanud paranema.

"Brooklyn 45" on tihedal dialoogil põhinev müsteerium, kus kogu tegevus on viidud ühte pisikesse ruumi. Iga karakter on omanäoline ning minevikku peidetud saladused tahavad vägisi pinnale kerkida. Kui mõnikord tundubki, et sündmused vajuvad ettevalatud vormi, siis pöörab film taas uue vindi peale ja juhtub midagi nii üllatavat, mida keegi poleks osanud ennustada.

HÕFFile jõuab film peaaegu kohe pärast esilinastust mainekal Austini SXSW (South by Southwest) festivalil. Ühes peaosas HÕFFigi publikule hästi teada Larry Fessenden ("Saatana maja", "Jaakobi naine"). Muusika autor on Kanada kollektiiv Bliz/Berlin, kelle loomingut võis nautida ka 2021. aasta HÕFFi avafilmis "Psycho Goreman".

Režissöör
Ted Geoghegan
Stsenarist
Ted Geoghegan
Osades
Anne Ramsay, Ron E. Rains, Jeremy Holm, Larry Fessenden, Ezra Buzzington, Kristina Klebe
Produtsent
Seth Caplan, Michael Paszt, Pasha Patriki, Sarah Sharp
Operaator
Robert Patrick Stern
Monteerija
Lisa Hendricks
Helilooja
Blitz//Berlin
Produktsioon
Hangar 18 Media
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti
Teised festivalid
South by Southwest

Seansid

Teatrisaal Haapsalu kultuurikeskus
Seanss039102 / Brooklyn 45
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Treiler