Eesti esilinastus

Cannibal! The Musical

Ingliskeelne pealkiri
Cannibal! The Musical
Režissöör
Trey Parker
Riik
USA
Aasta
1993
Festival
HÕFF 2024
Programm
HÕFFi retro
Žanr
komöödia, õudusfilm
Teema
vägivald, tants, muusika, surm, huumor

Shpadoinkle!

"Cannibal! The Musical“, tuntud ka kui „Alferd Packer: The Musical“, põhineb tõestisündinud lool Colorado lumistes mägedes ära eksinud kullakaevuritest, kes pidid külma ja nälja käes ellujäämiseks hakkama inimsööjateks. Täiuslik süžee muusikaliks.

Režissöör Trey Parker ja produtsent Matt Stone vennastusid ülikoolis peerunalju tehes ja Monty Pythonit fännates. Tänapäeval teame purustamatut duot ennekõike ülemaailmse kultuurilise fenomeni "South Parki" meelelahutusimpeeriumi loojatena, aga nad alustasid oma teekonda vaeste filmitegijatena.

Enne kui "South Park" nende elu igaveseks muutis, tegi armastatud duo koguni kolm filmi: "Cannibal! The Musical“ (1993), "Orgazmo“ (1997) ja "BASEketball“ (1998). Viimase lavastajarollis oli tõepoolest hoopis komöödiamaestro David Zucker, kuid Matt & Trey näitlejapaar, igale-poole-laulude-toppimine ning teravalt loll, kuid intelligentne huumor, lisaks ka mitmed kõrvalosatäitjad ja meeleolu on kõigis kolmes filmis nii tajutavalt sarnased, et fännide jaoks on tegu de facto triloogiaga.

Kuulus Colorado inimsööjate lugu oli juba pikka aega Trey Parkeri kinnisideeks olnud ning ülikoolis tekkis lõpuks võimalus selleteemaline lühike treiler kokku klopsida. Klipp osutus niivõrd paeluvaks, et suudeti kokku ajada koguni 125 000 dollarist koosnev täispika filmi eelarve. Projekti filmisid tudengist sõprad üles vabadel nädalavahetustel ning filmivõtted olid krõbedas mägedekülmas pea sama karmid kui päriselt lumehätta jäänud inimsööjatel, kellel film põhineb. Võtete tulemusena kukkus enamik asjaosalisi muidugi mitu kursust läbi ja oli ka tõsiseid vigastusi, kuid nüüdseks tõelise kultusestaatuse saavutanud film oli kogu seda vaeva väärt.

"Cannibali" sarkastiliselt terav huumor, üle võlli ampsav vägivald, noorusest pahvatav energia ja juba varajaselt tuntav Trey Parkeri muusikaline anne teevad sellest filmist ühe eriti magusa inimlihast krõmpsuva maiuspala just neile, kes otsivad hilisöösse midagi lõbusat.

Sander Maran

Režissöör
Trey Parker
Stsenarist
Trey Parker
Osades
Trey Parker, Matt Stone, Dian Bachar, Toddy Walters, Jason McHugh, John Hegel, Ian Hardin, Stan Brakhage
Produtsent
Ian Hardin, Alexandra Kelly, Jason McHugh, Trey Parker, Matt Stone
Operaator
Chris Graves, Robert Muratore
Monteerija
Ian Hardin
Helilooja
Trey Parker, Rich Sanders
Levitaja
AGFA
Rahvusvaheline müük
Troma
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
inglise

Seansid

Keldrisaal Haapsalu kultuurikeskus
Seanss029306 / Cannibal! The Musical
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler
for chat functionality lives in data.yaml