Dracula veri

Ingliskeelne pealkiri
Blood for Dracula
Pealkirja originaal
Sangue per Dracula
Režissöör
Paul Morrissey
Riik
Itaalia, Prantsusmaa
Aasta
1974
Festival
HÕFFi filmiklubi
Programm
HÕFFi Filmiklubi
Žanr
ekraniseering, õudusfilm

Päev pärast trash´i-klassika staatusesse tõusnud "Frankensteini liha" (Flesh for Frankenstein) võtete lõpetamist palus lavastaja Paul Morrissey filmis osalevatel näitlejatel Udo Kieril ja Joe Dallesandrol juuksed lühemaks lõigata, et alustada kohe uue filmi "Dracula veri" väntamist.

Mullusel PÖFFil elutööauhinna pälvinud Udo Kier kehastab selles veidras eurošokkeris krahv Draculat, kes soovib meeleheitlikult maitsta neitsi verd ja sõidab selle otsinguil Rumeeniast jumalakartlikku Itaaliasse, riiki, kus neitsisid pidavat olema rohkem kui ükskõik millisel teisel maal. Järjest kahvatumaks muutuv Dracula seab end koos teenriga sisse mõisas, kus elab neli meheleminekueas neiut. Paraku mõistab ta peagi, et on eksinud: neiud on juba kaotanud oma süütuse. Selle võtjaks on mõisatööline Mario (Dallesandro), kelle magamistoa seinale on joonistatud sirp ja vasar ning keda on Venemaa revolutsioonisündmuste järel haaranud Marxi vaimustus. Ka pole Mario vaimustunud ideest, et keegi "kummalise nimega rikas rumeenlane" soovib ära võtta ühe tema "naistest"...

Erootikast laetud filmis teeb markii rolli ka Itaalia neorealismi klassik Vittorio de Sica ("Jalgrattavargad"), samuti näeme kõrtsikülastajana Roman Polanskit, keda legendi kohaselt peetakse ka "Dracula vere" idee autoriks. Aga filmi seostatakse ka Morrisseyga koostööd teinud Andy Warholiga, kes vastas küsimusele, kuidas ta filmi panustas, sõnadega: "Ma käin pidudel, kus me kõik aitame ideedega kaasa "The Factory" projektide valmimisse."

Filmi esitlev režissöör Jaak Kilmi kommenteerib üht oma lemmikut järgmiselt: ""Dracula veri” on Andy Warholi tehase kultuslavastaja Paul Morrissey sürreaalselt moralistlik karikatuur kurikuulsast vereimejast krahv Draculast, kes saab elus püsimiseks imeda vaid neitsite verd, aga allakäivas maailmas pole neid just kerge leida. Morrissey dekonstrueerib Dracula legendi läbi camp’i ja poliitilise satiiri; krahv Dracula on märk surevast aristokraatiast, kes astub tahtmatult lahingusse uue vaenlasega - amoraalse töölisklassiga. See on film, kus veri voolab nagu odav vein, šikk dekadents põimub poliitilise iroonia ja vaimukalt nihkes sexploitation´iga."

Režissöör
Paul Morrissey
Stsenarist
Paul Morrissey
Osades
Joe Dallesandro, Udo Kier, Vittorio De Sica
Produtsent
Andrew Braunsberg, Carlo Ponti, Andy Warhol, Jean Yanne
Operaator
Luigi Kuveiller
Monteerija
Jed Johnson
Helilooja
Claudio Gizzi
Rahvusvaheline müük
AGFA
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
inglise
Treiler