Elektrooniku seiklused

Ingliskeelne pealkiri
The Adventures of the Electronic
Pealkirja originaal
Приключения Электроника
Režissöör
Konstantin Bromberg
Riik
NSVL
Aasta
1979
Festival
HÕFF
Programm
Retro
Žanr
Noortefilm, Seiklusfilm, Ulmefilm

Professor Gromov (Nikolai “Papa Carlo” Grinko hittsarjast “Buratino”) ehitab roboti nimega Elektroonik, kes näeb välja täpselt nagu Odessa ühe kooli kuuenda klassi õpilane Sergei Sõroješkin (kaksikvennad Juri ja Vladimir Torsujev). Robot, kes näeb välja nagu normaalne teismeline, põgeneb professori laborist, et saada tavaliseks inimeseks. Ta kohtub oma prototüübi, riukaliku koolipoisi Sergeiga, kes näeb Elektroonikus võimalust koolist poppi teha. Kuid Elektroonik on magus saak ka kohalikule röövlibandele, kes tahab ta saata muuseumidest pilte varastama. Aga selleks tuleb robot enne röövida ja parim mees seda tegema on elukutseline varas Urri (Nikolai Karatšentsov). Sergei peab koos oma sõpradega välja mõtlema plaani, kuidas Elektroonikut röövlite eest kaitsta.

Kolmeosaline telefilm, mis paisati ekraanidele 1980. aastal, sai hoobilt miljonite nõukogude televaatajate lemmikuks, nagu ka selle peaosatäitjad kaksikvennad Torsujevid, kes on Venemaal kuulsad tänini. Kaasahaaravate popmeloodiatega vürtsitatud ajastutruu äravahetamiste komöödia on ajaproovile vastu pidanud ja toonased teemad, nagu koolivägivald ja depressioon, mõjuvad eluliselt ka praegu.

Muuseas, samale motiivile on üles ehitatud telelavastus “Rops”, mis põhineb Boris Kaburi 1964. aasta näidendil. Ka telefilmi aluseks olev Jevgeni Veltistovi jutustus “Elektroonik – poiss kohvrist” on pärit samast aastast. Teaduslik fantastika oli siis popp üle terve Nõukogude Liidu.

Režissöör
Konstantin Bromberg
Osades
Juri Torsujev, Vladimir Torsujev, Vassili Skromnõi, Nikolai Karatšentsov
Operaator
Aleksandr Polõnnikov, Konstantin Aprjatin
Helilooja
Jevgeni Krõlatov
Kestus
Keel
vene

Seansid

Rõdusaal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssElektrooniku seiklused
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Treiler