Härg

Ingliskeelne pealkiri
Bull
Režissöör
Paul Andrew Williams
Riik
Ühendkuningriik
Aasta
2021
Programm
HÕFFi Põhiprogramm
Žanr
õudukas, triller
Teema
vägivald, vihkamine, õudused

Londoni filmifestivalilt tuule tiibadesse saanud Briti kättemaksupõnevik „Härg” võib oma tooruselt tunduda jubedam kui kümme õudusfilmi kokku. Kohati lähenevad filmi verisemad episoodid pigem efektimeister Tom Savini („Surnute koidik”, „Reede, 13”) vana kooli rapperitele kui toorest õudusest kahetsusväärsel kombel üha rohkem eemalduvatele 21. sajandi žanrifilmidele.

Filmi peategelane, keda kolleegid kutsuvad Härjaks (Neil Maskell), tunneb oma tööd ja teeb seda hästi. Kui teised ainult ähvardavad, siis Härg ründab, ja väga teravalt… Tema teeneid vajab kohaliku maffia ninamees Norm (David Hayman), keda seob mehega sugulusside. Paraku on Härg oma ütlemistes ja tegutsemises ka väga otsekohene, olles sellega ohuks maffiale, kes otsustab tülikaks osutunud mehele lihtsalt tule otsa panna. Möödub kümme aastat ja surnuks peetud mees on tagasi linnas, et ülekohtu eest kätte maksta ja oma poeg üles leida. Härg ei tagane oma verisel amokil enne, kui eesmärk on täidetud.

Briti lavastaja ja BAFTA auhinna laureaat Paul Andrew Williamsi („Londonist Brightonisse”, „Metsamajake”) õuduspõnevik pole kindlasti nõrganärvilistele. Ben Wheatley „Tapanimekirjast” HÕFFi publikule tuttav Neil Maskell teeb kindlasti ühe oma karjääri parematest rollidest.

Režissöör
Paul Andrew Williams
Stsenarist
Paul Andrew Williams
Osades
Neil Maskell, David Hayman
Produtsent
Leonora Darby, Sarah Gabriel, Marc Goldberg, Mark Lane, Dominic Tighe
Operaator
Ben Chads, Vanessa Whyte
Filmikunstnik
George Syborn
Monteerija
James Taylor
Muusika
Raffertie
Produktsioon
Plastic Fish Productions
Levitaja
The Festival Agency
Rahvusvaheline müük
The Festival Agency
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti
Teised festivalid
London

Seansid

Teatrisaal Haapsalu kultuurikeskus
SeanssHärg
Subtiitrideesti
Virtuaalsaal Veebikino
SeanssHärg
Subtiitrideesti, inglise
Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga