Isadepäev

Ingliskeelne pealkiri
Father's Day
Režissöör
Adam Brooks, Jeremy Gillespie, Matthew Kennedy, Steven Kostanski, Conor Sweeney
Riik
Kanada
Aasta
2011
Festival
HÕFF
Programm
Erilinastused
Žanr
mängufilm, Õudusfilm, Põnevusfilm, Komöödia

Tänavune HÕFFi eriseanss on pühendatud 2007. aastal asutatud Kanada filmistuudiole Astron-6, kes sai innustust 1980. aastate madalaeelarvelistest rämpsfilmidest ja on nüüdseks juba ise mõjutanud järgmist põlvkonda. Samast stuudiost on pärit ka HÕFFi avafilmi “Psycho Goreman” autor Steven Kostanski, kelle meeldejäävat visuaalset pildikeelt ja omapärast huumorit tuntakse ennekõike filmi “Isadepäev” järgi, mis vallutas hoobilt koos tema enam-vähem samal ajal välja tulnud debüütfilmiga “Manborg” (HÕFF 2011) žanrifilmifännide südamed.

Viie astronlase koostöös lavastatud “Isadepäev” järgib küll tuhandete kättemaksupõnevike klassikalist süžeed, kuid juba esimeste minutitega saab selgeks, et tegemist ei ole narratiivse filmikunstiga. Lausa vastupidi. Väike Ahab näeb pealt isa vägistamist ja mõrvamist. Mälupildid isa jõhkrast tapmisest seisavad tema silme ees kuni suureks saamiseni ja temast kasvab verejanuline püstolikangelane, kes elab vaid ühe eesmärgi nimel – leida isa tapja.

Rämpsfilmide moodsaks klassikaks saanud “Isadepäeva” ei õnnestunud filmi valmimisaastal HÕFFil näidata. Nüüd, 10 aastat hiljem, saab fännide ootus tasutud. Kui te soovite teada, mida tähendavad mõisted “rapper” ja “rümbarebu”, siis see film annab vastuse.

Režissöör
Adam Brooks, Jeremy Gillespie, Matthew Kennedy, Steven Kostanski, Conor Sweeney
Osades
Adam Brooks, Matthew Kennedy, Conor Sweeney
Produtsent
Michael Herz, Lloyd Kaufman
Operaator
Adam Brooks
Helilooja
Jeremy Gillespie, Paul Joyce
Monteerija
Adam Brooks
Produktsioon
Astron-6, Troma Entertainment
Kestus
Keel
inglise

Seansid

Suur saal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssIsadepäev
Seansi kestus
Treiler