Jaakobi naine

Ingliskeelne pealkiri
Jakob's Wife
Riik
USA
Aasta
2021
Festival
HÕFF
Programm
Põhiprogramm

Anne Fedder (Barbara Crampton) on olnud 30 aastat truu oma pastorist abikaasale Jaakobile (Larry Fessenden), hoides end alati ja igal pool tagaplaanil. Kui aga linna saabub Anne’i kunagine keskkoolikallim Tom, toob see naisele meelde nooruspõlve seiklused, mille ta tähelepanematu abikaasa ja üksluise kirikuelu vastu vahetas. Oma ihadele järele andes ja mahajäetud veskis hellusi vahetades lõpeb nende romantiline taasühinemine veriselt, kui armunute eelmängu tuleb häirima Nosferatu tüüpi vampiir. Deemonlik kohtumine mõjub Anne´ile vabastavalt, muutes ta enesekindlaks ja seksuaalseks naisterahvaks, kes tundub muutuvat tasapisi… vampiiriks. Vaga naise roll on ühtäkki läbi ja kui Jaakob oma abielu päästa tahab, jääb nõustajast väheks.

Alati veetlev Barbara Crampton, kes on kaasa löönud kümnetes telesarjades (sh “Santa Barbara” ja “Vaprad ja ilusad”), on õudusfilmide fännidele tuntud filmidest “Re-Animator”, “Sina oled järgmine” ja “Salemi isandad”. Oma 40-aastase ekraanikarjääri jooksul armastatud scream-queen’i staatusesse tõusnud näitleja on aidanud ühtlasi “Jaakobi naist” arendada ja toota ning teeb teise mitte vähem legendaarse õudusikooni Larry Fessendeni (“Sina oled järgmine”, “Kullake”) kõrval ühe oma elu parimatest rollidest.
Kandvate peaosatäitjate ja lavastaja Travis Stevensi suurepärase režii tõttu on “Jaakobi naine” leidnud tasakaalu õuduse ja komöödia vahel kumbagi ohverdamata.

Film esilinastus tänavusel South by Southwesti (SXSW) filmifestivalil.

Stsenarist
Kathy Charles, Mark Steensland, Travis Stevens
Osades
Barbara Crampton, Larry Fessenden, Bonnie Aarons
Produtsent
Barbara Crampton, Bob Portal, Inderpal Singh, Travis Stevens
Operaator
David Matthews
Helilooja
Tara Busch
Monteerija
Aaron Crozier, Travis Stevens
Produktsioon
AMP International, Eyevox
Kestus
Keel
inglise

Seansid

Suur saal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssJaakobi naine
Seansi kestus
Treiler