Jultunud

Ingliskeelne pealkiri
The Brazen
Pealkirja originaal
Bezkaunīgie
Režissöör
Aik Karapetian
Riik
Läti
Aasta
2023
Festival
HÕFF 2024
Programm
HÕFFi põhiprogramm, Balti filmi võistlusprogramm
Žanr
draama, õudusfilm
Teema
inimsuhted, peresuhted, vägivald, loomad, emadus, müstika

HÕFFi ja PÖFFi publikule juba tuntud Läti filmimehe Aik Karapetjani ("Mees oranžis jakis", "Samueli rännakud") uus psühhoõudukas viib vaataja kõhedakstegeva atmosfääriga poollagunenud mõisasse, mis on ideaalseks elukohaks kõiksugustele närilistele, ussidele, putukatele ja parasiitidele, keda on kordi rohkem, kui mõni nõrgema närvikavaga vaataja seda näha sooviks. See, mis on esialgu lahendatav vaid putukamürgiga, nagu pereisa seda oma naisele ja kahele lapsele lubab, on ainult asja nähtav pool. Üha rohkem hakkab kõigile tunduma, et maja elaks justkui oma elu ning selle seinte vahel ja tapeedi taga eksisteeriv silmale nähtamatu maailm süstib ka pereliikmete vahele usaldamatust, hirmu ja kättemaksuiha, mis viib lõpuks pere noorima liikme, viieaastase Maija kadumiseni.

Mullusel PÖFFil Balti filmide võistlusprogrammis esilinastunud "Jultunud" võib olla juba üksjagu teeneka Karapetjani kõige täiskasvanulikum ja heas mõttes tõsisem film. 4. veebruaril toimunud Läti filmiauhindade jagamisel koguni nelja preemiaga (sh parim režissöör) pärjatud linateose autor tuleb ka ise HÕFFile filmi esitlema.

Helmut Jänes

Režissöör
Aik Karapetian
Stsenarist
Justine Klava, Aik Karapetian
Osades
Marta Grase, Didzis Jonovs, Gregors Laķis, Rūta Liepiņa
Produtsent
Aik Karapetian, Ilze Kruminliepa, Roberts Vinovskis
Operaator
Jurģis Kmins
Monteerija
Luc Gabin
Helilooja
Ivars Arutyunyan
Kestus
Keel
merjan
Subtiitrid
inglise
Režissöör
Aik Karapetian

Aik Karapetian (1983) on sündinud Armeenias, kuid kasvas üles ja õppis Lätis. Ta on lõpetanud režiiõpingud Läti kultuuriakadeemias ning omandanud kraadi Pariisi rahvusvahelises kunstiakadeemias ESEC. Ta on teinud lavastaja ja stsenaristina mitu lühifilmi, mida on näidatud mitmel festivalil. 2011. aastal lavastas ta Läti rahvusooperis Rossini „Sevilla habemeajaja“, mis pälvis hooaja parima tegevuskunsti auhinna. Tema esimene mängufilm „Inimesed kusagil“ (2012) oli edukas paljudel festivalidel ja linastus PÖFFi debüütfilmide konkursil. Ka tema järgmised filmid on leidnud tee PÖFFi programmi. Viimati esitles Karapetian oma filmi Eestis Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil HÕFF 2022. aastal, kui näidati tema musta komöödiat „Samueli rännakud“.

Filmograafia:
Cilveki tur (Inimesed kusagil, PÖFF 2012), The Man in the Orange Jacket (Mees oranžis jakis, PÖFF 2014), Pirmdzimtais (Firstborn, 2017), Samuel's Travels (Samueli rännakud, 2021, HÕFF 2022), The Brazen (2023)

Seansid

9. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss100901 / Jultunud
Subtiitridinglise
Q&A külalisedAik Karapetian (Director, Producer, Screenwriter), Justine Klava (Screenwriter), Marta Grase (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss114102 / Jultunud
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Saal 1 Kino Artis
Seanss132103 / Jultunud
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Teatrisaal Haapsalu kultuurikeskus
Seanss029102 / Jultunud
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedAik Karapetian (Director)
Q&A kestus
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml