Kaev

Ingliskeelne pealkiri
The Well
Režissöör
Federico Zampaglione
Riik
Itaalia
Aasta
2023
Festival
HÕFF 2024
Programm
HÕFFi põhiprogramm
Žanr
õudusfilm
Teema
vägivald

Itaalia lavastaja, stsenarist ja popbändi Tiromancino asutaja Federico Zampaglione, keda kodumaal kutsutakse "hellitlevalt" ka Itaalia Rob Zombieks, on pärast 2010. aastal HÕFFil linastunud šokkerit "Vari" ja 2012. aastal linastunud erootilist õudukat "Kiredeemon Tulpa" tagasi ekraanidel oma kolmanda õudusžanris tehtud linateosega, mida saab kahtlemata nimetada tema loomingu kõige tooremaks ja vägivaldsemaks tööks.

Algaja kunstirestauraator Lisa Gray ("Terrifier 2" staar Lauren LaVera) sõidab Sambuci nime kandvasse Itaalia külla, kuhu salapärane hertsoginna palkab ta taastama tulekahjust viga saanud keskaegset maali. Pealtnäha tavalise ajaloolise pildi sees eksisteerib aga justkui teine kiht, kohutavaid luupainajalikke tegelasi ning piina täis groteskne maailm, mis ähvardab Lisat endale võita. Kuni kuri needus pole veel täielikult füüsilises maailmas valla pääsenud, peab Lisa aru saama, kas neid koletuid piinu, mida ta maali restaureerima asudes enda nahal tunneb, tekitab tema tööandja või tolle teismeline tütar, kes kannatab raske isiksusehäire all.

Tahaksin öelda, et "Kaev" on järgmine "Terrifier", kuid Zampaglionel on veel selleni natuke maad. Režissöör armastab "Terrifierile" iseloomulikku toore vägivalla eksponeerimist ja on tuntav, et Damien Leone kloundeemon on Zampaglione fantaasialennu otsene eeskuju. "Kaev" on küll hetkel tema parim töö, kuid kindlasti pole me veel tema parimat filmi näinud.

Raiko Puust

Režissöör
Federico Zampaglione
Stsenarist
Federico Zampaglione, Stefano Masi
Osades
Lauren LaVera, Claudia Gerini, Lorenzo Renzi, Jonathan Dylan King, Melanie Gaydos
Produtsent
Stefano Masi
Monteerija
Eric Strand
Helilooja
Oran Loyfer
Rahvusvaheline müük
Jinga Film
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti, inglise

Seansid

Teatrisaal Haapsalu kultuurikeskus
Seanss019103 / Kaev
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
for chat functionality lives in data.yaml