Kosmilised masinad

Ingliskeelne pealkiri
Blood Machines
Pealkirja originaal
Blood Machines
Režissöör
Seth Ickerman
Riik
Prantsusmaa
Aasta
2019
Festival
HÕFF
Programm
Friikidele
Žanr
Ulmefilm, Fantaasia

Carpenter Bruti muusikavideo “Turbo Killer” vaimustas miljoneid. Selle järg, kosmoseooperiks nimetatud „Kosmilised masinad” on vaimustanud paljude maailma filmifestivalide publikut. “Kosmilised masinad” pidanuks linastuma ka eelmise aasta HÕFFil, kuid toona jäi film mõistetavatel põhjustel näitamata. Nüüd teeme uue katse.

Pseudonüümi Seth Ickerman kasutavate Prantsuse režissööride Raphaël Hernandezi ja Savitri Joly-Gonfardi linateos, milles kaks kosmosevalvurit kohtuvad kummitusliku naisolendiga, on inspireeritud 1980ndate ulme- ja õudusfilmidest ja kujutab endast värvikirevat muusikalist küberpunk-seiklust. Eepiline vaatemäng kosmose avarustes, nagu on öelnud autorid ise.
Filmis on eriline koht muusikal, mille on kirjutanud Prantsuse synthwave´i-artist Carpenter Brut. Tähelepanuväärne on ka see, et linateose eelarvest moodustab suure osa – umbes 350 000 dollarit – ühisrahastus.

“Kodugaraažis tehtud “Max Max” kohtub “Kung Furyga” – värvidega pole koonerdatud ja sõgedate ideedega veel vähem. Olge valmis, et seansi ajal toolist kinni haarata!” Maria Reinup.

Filmi demonstreeritakse koos muusikavideoga “Turbo Killer”.

Filmi esitleb Prantsuse Instituut Eestis.

Režissöör
Seth Ickerman
Osades
Clancy Brown, Caitlin Custer, Christine Kilmer
Operaator
Philip Lozano
Produktsioon
Logical Pictures, Rumble Fish
Kestus
Keel
inglise

Seansid

Rõdusaal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssKosmilised masinad
Seansi kestus
Treiler