Üksi koos sinuga

Ingliskeelne pealkiri
Alone with You
Režissöör
Emily Bennett, Justin Brooks
Riik
USA
Aasta
2021
Festival
HÕFF 2022
Programm
HÕFFi Põhiprogramm
Žanr
õudukas, psühholoogiline draama
Teema
vaimne tervis, üksildus, armukadedus

Kõigil on olnud raske. Kui enamik meist veetis piirangute aja tegevusetult, täielikus igavuses, mõtiskledes, kui väga tunneme puudust ka kõige olmelisemate asjade tegemisest, siis osa loomeinimesi võttis kehvast olukorrast maksimumi. Tehti suur hulk kammerlikke indie-filme, kus on vähe näitlejaid ja sageli ilmuti kaadrisse vaid videokõnede ja Zoomi koosolekute vahendusel (parim näide on 2020. aastast pärit "Host").

Emily Bennetti ja Justin Brooksi esimene täispikk film „Üksi koos sinuga“ on pandeemiaõudukate hulgas üks värskemaid, mis on selle žanri valemi omaks võtnud. Erinevalt paljudest teistest sarnastest katsetustest ja isegi nüüd, kui maailm on teinud pöörde ühest suurest kriisist veelgi suuremasse kriisi, saab tagantjärele öelda, et tegemist on filmiga, mis nii lihtsalt ei unune.

Kes peaks mäletama mulluse HÕFFi lõpetanud filmi "Jaakobi naine" peakangelannat kehastanud Barbara Cramptonit, siis kõigi selle suurepärase näitlejanna fännidele on hea uudis: temata ei saa me läbi ka tänavusel festivalil. Nimelt on just Crampton üks filmi võtmetegelasi, kes mõjub pelgalt arvutiekraani vahendusel nii jaburalt ehmatavalt, et eelkõige tänu temale räägitakse sellest filmist veel kaua.

Charlie (filmi kaaslavastaja Emily Bennett) püüab oma õdusas Brooklyni korteris luua romantilist atmosfääri, et kõik oleks pikalt töö tõttu eemal viibinud tüdruksõbra Simone'i (Emma Myles) saabumiseks nii nagu peab. Kui küünlad on juba lõpuni põlemas, öö peaaegu käes ja pikk ootamine piinavaks muutunud, hakkavad juhtuma asjad, mis panevad noore naise psüühika tõeliselt proovile. Olgu selleks katkendlik hääl naaberkorterist, kusagilt ilmuvad varjud, wifi-häired ja hüsteeriline ema teisel pool arvutiekraani – kõigist neist märkidest loeb ta välja, et juhtunud on halvim ja armastatu, kes ei näigi enam koju jõudvat, on leidnud mehe ega hooli enam temast.

Koos Charlie häguste mälupiltidega satume selles klaustrofoobilises õuduspõnevikus justkui stephenkingilikku ajalõksu, kust väljapääsu on väga raske leida ja paratamatu lõpp on saabumas. Charlie hakkab kahtlema kõiges ja kõigis, ka enda tegelikus olemuses…

Režissöör
Emily Bennett, Justin Brooks
Stsenarist
Emily Bennett, Justin Brooks
Osades
Emily Bennett, Barbara Crampton, Meghan Lane
Produtsent
Andrew Corkin, Theo James
Monteerija
Justin Brooks, Ward Crockett
Muusika
Phil Mossman
Produktsioon
Untapped
Rahvusvaheline müük
Raven Banner Entertainment
Kestus
Keel
inglise
Režissöör
Emily Bennett

Seansid

Suur saal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssÜksi koos sinuga
Treiler