Kuidas kuningas kuu peale kippus

Ingliskeelne pealkiri
How the King Wished to Go to the Moon
Režissöör
Elvi Koppel
Riik
Eesti
Aasta
1976
Festival
HÕFF 2024
Programm
HÕFFi retro
Žanr
fantaasiafilm
Teema
muinasjutt

"Üks rumal kuningas on ikka oma narri nuhtlus küll! Kuningas tahab nii väga Kuule ja selleks kutsub ta enda juurde majori, kes omakorda palub tisleril ehitada torni, mille keerdtrepp viib Kuule. Kuninga palve pole kergete killast ja seepärast pöördutakse sepa poole, kes otsustab kuninga Kuule saata kahurikuuliga! See mõte pole aga päris hea ja leidlik seltskond ehitab kastidest torni, mis Kuuni ulatuks." - ERR-i tutvustavast tekstist

See Pärsia folklooril põhinev lastemuinasjutt, mille autoriks on Ida-Saksa kirjanik Joachim Knauth, on sööbinud eestlaste mällu tänu 1976. aasta telelavastusele – suuresti Peeter Volkonski progerokkiva muusika tõttu, mida esitab oma kuulsuse tippu rühkiv Ruja. Hiljem on "Kuidas kuningas kuu peale kippus" saanud värskema kuue No-Big-Silence'ilt ja Kosmikutelt, seda on töödelnud Läänemaa ühisgümnaasiumi noored, kuid kõige enam räägitakse siiski sellest esimesest... tõelisest, pigem kusagilt Lääne-Euroopast kui Maarjamaalt pärinevast psühhedeelsest rokkoopusest, mis nagu heade asjadega ikka läheb aastatega aina paremaks.

Peaosadesse valiti Peeter Volkonski kursusekaaslased, lavakunstikooli seitsmenda lennu vilistlased Urmas Kibuspuu, Anne Paluver, Eero Spriit, Kalju Orro, Aare Laanemets ja Külliki Tool. Tantsud seadis Ago-Endrik Kerge. Lavastas Elvi Koppel, kelle käe all on lisaks "Kuningale..." valminud mitmele põlvkonnale mõju avaldanud lastelavastused, nagu "Vanaema õunapuu otsas", "Kardemoni linna rahvas ja röövlid" ja paljud teised.

Seansi külaliseks on HÕFFi tänuauhinna laureaat Peeter Volkonski.

Režissöör
Elvi Koppel
Osades
Aare Laanemets, Teet Hanschmidt, Urmas Kibuspuu, Väino Laes, Lauri Nebel, Kalju Orro, Anne Paluver
Helilooja
Peeter Volkonski
Kestus
Keel
eesti

Seansid

Keldrisaal Haapsalu kultuurikeskus
Seanss029301 / Kuidas kuningas kuu peale kippus
Q&A külalisedPeeter Volkonski (Composer)
Q&A kestus
Seansi kestus
for chat functionality lives in data.yaml