Neetud maa. Saatus

Ingliskeelne pealkiri
Cursed Land. Fate
Pealkirja originaal
Сэттээх сир. Ыйаах
Režissöör
Stepan Burnašev
Riik
Sakha Vabariik
Aasta
2020
Festival
HÕFF 2022
Programm
HÕFF Fookuses
Žanr
psühholoogiline draama
Teema
peresuhted, võõrandumine, teekond

Moskvas elav jakuuditar Aljona saab kodumaalt ootamatu telefonikõne, kus teatatakse, et tema ema on juba kolm päeva kadunud. Jakuutiasse naastes selgub, et üks taksojuht on viinud Aljona emale sarnaneva naise kaugesse külla. Aljona otsustab koos kasuisaga ema otsima minna. Peagi sekkuvad nende teekonda aga kurjad üleloomulikud jõud.

Jakuutia žanrifilmi legendiks ja Sahhawoodi Tarantinoks kutsutud Stepan Burnašev – hariduselt muide matemaatik – ei tohiks HÕFFi publikule võõras olla. 2018. aastal tutvustasime just tema filmiga “Kuri vaim” esimest korda Jakuutia õudusfilme, mullu näitasime aga kaht Sahha filmivabrikust pärit linateost, millest ühe, müstilise draama "Hirmutis" juures oli monteerijana mängus ka Burnaševi käsi.

Burnašev on koos oma koostööpartneri Dmitri Davõdoviga uskumatult produktiivne – eelkõige tänu talle ja tema stuudiole Saidam Barõl on Sahhawoodi žanrifilm omaette kaubamärk. Viimasteks Burnaševi filmideks ongi tänavusel festivalil näidatav "Neetud maa. Saatus" ja müstiline põnevik "Must lumi". Koos Davõdoviga jõudis ta aga mullu teha veel kolmandagi filmi, lühilugudest koosneva musta komöödia "Õt".

Sahhawoodi kui nähtuse taga seisab küll moodne Jakuutia, kuid iidsetest muistenditest pärinevad vaimud ja koletised pole sealmail kuhugi kadunud. Deemonid võivad tulla nii metsast kui ekraani tagant, võtta nii libahundi kui külajoodiku kuju.

"Neetud maa. Saatus" on Stepan Burnaševi kümnes film.

Režissöör
Stepan Burnašev
Stsenarist
Aleksei Ambrosev
Osades
Violetta Hristoforova, Afanassi Karamsin, Nadežda Ušnitskaja
Produtsent
Stepan Burnašev
Operaator
Pjotr Ivanov
Helilooja
Sergei Jarmonov
Produktsioon
Saidam Barõl
Kestus
Keel
jakuudi
Subtiitrid
inglise
Režissöör
Stepan Burnašev

Seansid

Rõdusaal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssNeetud maa. Saatus
Subtiitridinglise
Rõdusaal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssNeetud maa. Saatus
Subtiitridinglise
Treiler