Eesti esilinastus

Nähtamatu võitlus

Ingliskeelne pealkiri
The Invisible Fight
Režissöör
Rainer Sarnet
Riik
Eesti, Läti, Kreeka, Soome
Aasta
2023
Festival
HÕFF 2024
Programm
Põhivõistlusprogramm - Väljaspool võistlust, HÕFFi Eesti žanrifilmide võistlusprogramm
Žanr
komöödia, fantaasiafilm
Teema
religioon, huumor, retro, müstika

Kung fu-komöödia "Nähtamatu võitlus" tegevus toimub 1970ndate Nõukogude Liidus.

Filmi peategelane on noor huligaan Rafael (Ursel Tilk), kes satub Hiina piiril aega teenides kung fu-ässade rünnaku alla. Tema armee saab küll haledalt kolki, kuid vastaste superstiilne võitluskunst vaimustab noort mässajat. Koju naastes leiab Rafael tee kloostrisse, kus kohtub õigeusu munkadega, kes hiinlastest veelgi vingemat võitlust peavad. Munkade võitlus on aga nähtamatu – võidab see, kes on alandlikum. Algab huligaani koomiline teekond kõikvõimsa alandlikkuseni, mis on täis kiusatusi, usku, armastust ja rõõmu.

Režissöör
Rainer Sarnet
Stsenarist
Rainer Sarnet
Osades
Ursel Tilk, Ester Kuntu, Indrek Sammul, Kaarel Pogga
Produtsent
Katrin Kissa
Operaator
Mart Taniel
Monteerija
Jussi Rautaniemi
Helilooja
Hino Koshiro
Rahvusvaheline müük
LevelK
Kestus
Keel
eesti
Subtiitrid
inglise
Režissöör
Rainer Sarnet

Rainer Sarnet (1969) on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli filmirežissöörina. Lavastanud lühifilme ja teatritükke, teinud reklaame, avaldanud artikleid ja koomikseid, töötanud copywriter’ina. Tema vaieldamatud lemmikud on Dostojevski, Fassbinder, Przybyszewski, Gorki ja Jelinek. Ta on teinud neli täispikka mängufilmi, mis kõik on osalenud rahvusvahelistel filmifestivalidel ja pälvinud auhindu. Tema 2021. aastal esilinastunud täispikk dokumentaal „Vaino Vahingu päevaraamat“ pälvis parima dokumentaalfilmi ja parima režissööri auhinna Eesti filmi- ja telefilmiauhindade (EFTA) jagamisel.

Filmograafia:
Libarebased ja kooljad (1998, co-dir), Libahundi needus (2005, TV), Kuhu põgenevad hinged (PÖFF 2007), Idioot (PÖFF 2011), November (PÖFF 2017), Vaino Vahingu päevaraamat (PÖFF 2021, doc), Nähtamatu võitlus (2023)

Libarebased ja kooljad (1998, co-dir), Libahundi needus (2005, TV), Kuhu põgenevad hinged (PÖFF 2007), Idioot (PÖFF 2011), November (PÖFF 2017), Vaino Vahingu päevaraamat (2021, doc)

Seansid

Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss170101 / Nähtamatu võitlus
Subtiitridinglise
Q&A külalisedMart Taniel (Director of photography), Rainer Sarnet (Director, Screenwriter), Katrin Kissa (Producer), Ester Kuntu (Cast), Indrek Sammul (Cast), Ursel Tilk (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
Teatrisaal Haapsalu kultuurikeskus
Seanss039101 / Nähtamatu võitlus
Subtiitridinglise
Q&A kestus
Seansi kestus
Treiler
for chat functionality lives in data.yaml