Nõiad otse põrgust
Kahe aasta tagusel HÕFFil apokalüpsisefilmiga "Rikutud hing. Viirus" debüteerinud Susanna Smanjov on tagasi oma uue filmiga, mis linastub esmakordselt suurel ekraanil.
Film räägib kahest armunud naisnõiast, keda seob sügav kiindumus. Nende idüllilist kooselu rikub ootamatult maja ukse taha saabunud lärmakas kamp, kes on teel kontserdile, kuid kelle auto ootamatult välja sureb. Palunud nõidadelt öömaja, avastavad tülikad võõrad kummalisi asju, sealhulgas vibu, mille hooletu käsitsemise tõttu üks nõidadest hukkub. Kuna keegi ei taha süüd omaks võtta, otsustatakse ka teine nõid tappa ja surnukeha seejärel peita. Kuid keegi ei aima, et nõiad on surematud ning hakkavad peagi oma tapjatele ränka kättemaksu hauduma.
Üksjagu kõmu tekitanud "Nõiad otse põrgust" on transnaisest režissööri Susanna Smanjovi teine pikk mängufilm, mida võib nimetada ka õhinapõhiseks trash´iks (filmi eelarve on alla 500 euro) – alates Toomas Aria "Õiglusest" on see žanr muutunud vaat et kohustuslikuks HÕFFi programmi osaks. Tegemist on pesuehtsa autorifilmiga, kus režissöör täidab ka kõiki teisi rolle näitlemisest monteerimiseni.