Nui neljaks Hawaiile

Ingliskeelne pealkiri
Hard Ticket to Hawaii
Pealkirja originaal
Hard Ticket to Hawaii
Režissöör
Andy Sidaris
Riik
USA
Aasta
1987
Festival
HÕFF
Programm
Retro
Žanr
Märul, Komöödia

Varem teles spordirežissöörina leiba teeninud Andy Sidaris avastas oma tõelise kutsumuse, kui hakkas 1980ndatel, koduvideote õitseajal, tegema hiljem BBB-seeriana (Bullets-Bombs-Babes) tuntuks saanud action-spioonifilme, kus mängisid Playboy modellid. Koos oma abikaasaga produtseeris ja lavastas Sidaris kokku 12 omavahel läbi põimitud exploitation-spioonifilmi, millest on nüüdseks saanud tõelised kultusteosed.

Parim sissejuhatus tema loomingusse ongi 1987. aastal valminud „Nui neljaks Hawaiile“, mis näitab kohe, milles BBB-filmide võlu seisneb. Süžee on samaaegu arusaamatult keeruline ja labaselt lihtne, nii et kasutagem filmi kirjeldamisel hoopis märksõnu “Hawaii troopiline miljöö”, “nunnult raevukas radioaktiivne killer-madu”, “teemante transportiv puldi-helikopter”, “topless-töökoosolek mullivannis”, “žiletiteradega frisbi”, “kuri maffiaboss”, “mootorrattaga läbi seina lendamine” jne. Ühes stseenis lastakse basuukiga õhku pahalane, kes üritab rulaga sõites kasutada täpsemaks sihtimiseks kummist seksnukku. See lausa kolmekordne B-film võtab kokku, mis tegi 80ndatest nii 80ndad – on üle võlli, vali ja lihtsalt häbitult tore.

Peaosades “Vaprates ja ilusates” Ridge’i kehastanud ilueedi Ronn Moss, Playboy kaanestaarid Dona Speir ja Hope Marie Carlton ning veel palju teisi vapraid ja väga ilusaid inimesi kaklemas, tulistamas ja romantiliselt väga seksikas olemas.

PS! HÕFFi hea koostööpartneri Ameerika žanrifilmide arhiivi (AGFA) abiga kokku pandud hullumeelne neljast filmist koosnev programm jätkab juba 2017. aasta HÕFFil alustatud ideed demonstreerida publikule veidramast veidramat friigi- ja retrokraami, mis on AGFA abiga kas värskelt taastatud, digitaliseeritud või taasavastatud. Filmid on varustatud ingliskeelsete subtiitritega.

HÕFF on varem näidanud järgmisi AGFA filme:

2017: “Džunglilõks” / Jungle Trap

2018: “Bat Pussy”

2019: “Ameerika narkolood” / American Drug Stories

2020: “Mõõk ja lõvikäpp ehk Lõvimees” / Kiliç Aslan aka The Sword and the Claw aka Lion Man

Režissöör
Andy Sidaris
Osades
Ronn Moss, Dona Speir, Hope Marie Carlton
Operaator
Howard Wexler
Helilooja
Gary Stockdale
Produktsioon
Malibu Bay Films
Kestus
Keel
inglise

Seansid

HÕFFi õuekino Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssNui neljaks Hawaiile
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler