Pöörane maailm

Ingliskeelne pealkiri
Crazy World
Pealkirja originaal
Ani Mulalu. Crazy World
Režissöör
Nabwana I.G.G.
Riik
Uganda
Aasta
2019
Festival
HÕFF
Programm
Friikidele
Žanr
Märul, Komöödia

Eelmise aasta HÕFFi veebikino ühe kreisima filmi “Kes tappis kapten Alexi?” ja 2017. aasta HÕFFil publikupreemia pälvinud “Bad Blacki” autorite värskeim linateos “Pöörane maailm” ei ole vähem ega rohkem kui 100% Wakaliwood.

Filmi esilinastus toimus kodumaal Ugandas tegelikult juba 2014. aastal, kuid laiema avalikkuse ette jõudis see mõnesaja dollari eest vändatud üle võlli kokteil Bollywoodist, Aasia märulist ja Hollywoodi action´ist alles 2019. aasta Toronto filmifestivalil, kus see linastus programmis “Midnight Madness”. Nüüdseks teab iga endast lugupidav žanrifilmifänn, sh Eestis, mis filme vändatakse Wakaliwoodis ja kes peitub nime IGG taga.

See on märulifilmide fänn Nabwana Isaac Godfrey Geoffrey, kes koos Ameerikast Ugandasse filme tegema tulnud produtsendi Alan Ssali Hofmanise ja üli-cool´ilt filmidele peale lugeva VJ Emmie´ga demonstreerivad, kuidas teha nappide vahendite ja hea tahtega filmi, mis pakub fantastilise elamuse.

Muuseas, Eesti parimaks bändiks tituleeritud Lexsoul Dancemachine sai eelmisel aastal HÕFFi jaoks tehtud Nabwana tervitusvideost sellise inspiratsioonilaksu, et palus Uganda Tarantinoks kutsutaval režissööril vändata nende uuele laulule video.

Režissöör
Nabwana I.G.G.
Osades
Dauda Bisaso, Kirabo Beatrice, Alex Ssemwogerere, Charles Bukenya, Isaac Newton
Operaator
Nabwana I.G.G.
Produktsioon
Wakaliwood, Ramon Film Productions
Kestus
Keel
inglise

Seansid

Rõdusaal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssPöörane maailm
Rõdusaal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssPöörane maailm
Seansi kestus
Treiler