Rikutud hing. Viirus

Ingliskeelne pealkiri
Virus
Režissöör
Susanna Šmanjov
Riik
Eesti
Aasta
2021
Festival
HÕFF
Programm
Eesti žanrifilmide võistlusprogramm
Žanr
Märul, Fantaasia

Rohkete märulistseenidega pikitud fantaasiafilm, millest juba etteruttavalt võib rääkida kui nähtusest, mida õnneks esineb Eesti filmis üha enam. Sellistele filmidele nagu “Reich of the Dead” ja “Õiglus” (mõlemaid on näidanud ka HÕFF) on oodata rammusat järge. Just nende kahe filmi vaimus tehtud pesuehtne õhinapõhine trash, napilt 1000-eurose eelarvega vändatud “Rikutud hing. Viirus” on kõvasti laineid löönud juba enne selle esilinastust.
Me oleme juba näinud juutuubis filmi klippe, oleme juba kuulnud filmist rääkimas Andrei Zevakinit, kuid keegi pole näinud veel filmi ennast. HÕFFil saab see pikk ootus tasutud.

“Rikutud hing. Viirus” räägib transnaise (Šmanjov) ja naise (Kõpp) armastusest viiruse tagajärjel lagunenud ühiskonnas. Apokalüptilises maailmas valitseb üht piirkonda jõuk, kes tahab seda armastust lõhkuda. Algab võitlus elu ja armastuse nimel.

Filmi autor Susanna Šmanjov sündis 1975. aastal Rakveres. Sai suureks ja tegi Eesti esimese pika LGBT+-teemalise filmi. Rakverest kolis ära 1999. aastal, sest väikelinn ja meelsus, mis sellega kaasneb, ei sobi ühele transnaisele.

Režissöör
Susanna Šmanjov
Osades
Susanna Šmanjov, Helen Kõpp, Merike Roosileht, Heino Kalm, Juhan Rodrik, Andres Renke, Ole Parmas, Toomas Aria, Marelle Vaino, Sergei Kudaibergenov, Eret Kuusk
Produtsent
Harly Kirsipuu
Produktsioon
MTÜ Võõras Mure, Susanna Leedi Productions
Kestus
Keel
eesti

Seansid

Rõdusaal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssRikutud hing. Viirus
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler