Rikutud hing. Viirus

Ingliskeelne pealkiri
Virus
Režissöör
Susanna Smanjov
Riik
Eesti
Aasta
2021
Programm
HÕFFi Eesti žanrifilmide võistlusprogramm
Žanr
märul, fantaasia

Rohkete märulistseenidega pikitud fantaasiafilm, millest juba etteruttavalt võib rääkida kui nähtusest, mida õnneks esineb Eesti filmis üha enam. Sellistele filmidele nagu “Reich of the Dead” ja “Õiglus” (mõlemaid on näidanud ka HÕFF) on oodata rammusat järge. Just nende kahe filmi vaimus tehtud pesuehtne õhinapõhine trash, napilt 1000-eurose eelarvega vändatud “Rikutud hing. Viirus” on kõvasti laineid löönud juba enne selle esilinastust.
Me oleme juba näinud juutuubis filmi klippe, oleme juba kuulnud filmist rääkimas Andrei Zevakinit, kuid keegi pole näinud veel filmi ennast. HÕFFil saab see pikk ootus tasutud.

“Rikutud hing. Viirus” räägib transnaise (Šmanjov) ja naise (Kõpp) armastusest viiruse tagajärjel lagunenud ühiskonnas. Apokalüptilises maailmas valitseb üht piirkonda jõuk, kes tahab seda armastust lõhkuda. Algab võitlus elu ja armastuse nimel.

Filmi autor Susanna Šmanjov sündis 1975. aastal Rakveres. Sai suureks ja tegi Eesti esimese pika LGBT+-teemalise filmi. Rakverest kolis ära 1999. aastal, sest väikelinn ja meelsus, mis sellega kaasneb, ei sobi ühele transnaisele.

Publikuga kohtuvad Susanna Šmjanov, Harly Kirsipuu, Toomas Aria, Wilfred (Ole) Parmas, Juhan Rodrik, Helen Kõpp, Marelle Vaino, Merike Roosileht ja Andres Renke.

Režissöör
Susanna Smanjov
Osades
Susanna Smanjov, Helen Kõpp, Merike Roosileht, Heino Kalm, Juhan Rodrik, Andres Renke, Ole Parmas, Toomas Aria, Marelle Vaino, Sergei Kudaibergenov, Eret Kuusk
Produtsent
Harly Kirsipuu
Muusika
Evestus, Solwaig, Eve Arm, Heino Kalm, Ignorance
Produktsioon
MTÜ Võõras Mure, Susanna Leedi Productions
Kestus
Keel
eesti
Subtiitrid
inglise
Treiler