Rops

Ingliskeelne pealkiri
Rops
Režissöör
Ellu Puudist
Riik
NSVL
Aasta
1982
Festival
HÕFF
Programm
Retro
Žanr
Noortefilm, Ulmefilm, Mängufilm
Märksõnad
Õpilased

Kas Rops on robot või inimene? Jüril on matemaatikaga üks igavane häda. Küberneetikust onu Magnus konstrueerib roboti, mis muide näeb välja täpselt samasugune kui Jüri. Robot Rops oskabki matemaatikat, kuid käituda ei oska. Ta on lihtsalt üks vastik laps! Tehnikast pungil, põnev ja hariv lugu kunagise Jaan Tombi nimelise Rahvateatri noorte esituses.

Boris Kaburi 1960ndatel kirjutatud ulmenäidendid “Rops” ja selle järg “Rops aitab kõiki” tõid nõukogude lastekirjandusse küllaltki harukordse teadusmõtlemise. Kabur oskas kirjutada ulmelistest asjadest noortele arusaadavalt, teisalt võib näidendite ridade vahelt välja lugeda ka toonase haridussüsteemi paroodiat, robotliku mõtlemise naeruvääristamist.

Näidendeid lavastati nii Eestis kui ka paljudes Nõukogude Liidu, Ida-Euroopa ja Soome teatrites, samuti USA ja Austraalia eesti näiteseltskondades. 1982. aastal lavastas Ellu Puudist näidendi
Eesti Televisioonis, näitlejateks taas Jaan Tombi nimelise Rahvateatri noored. Pärnu Endlas lavastati näidendid uusdramatiseeringuna pealkirja “Robot Robi” (2005) all.

Režissöör
Ellu Puudist
Osades
Vahur Leisalu, Valmor Leisalu, Piret Viisimaa, Tarmo Korol, Liina Tennosaar, Anne Reemann
Produktsioon
Eesti Televisioon
Kestus
Keel
eesti

Seansid

Rõdusaal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssRops
Seansi kestus