Rüvetamine

Ingliskeelne pealkiri
Violation
Režissöör
Madeleine Sims-Fewer, Dusty Mancinelli
Riik
Kanada
Aasta
2020
Festival
HÕFF
Programm
Põhiprogramm
Žanr
Põnevusfilm, Õudusfilm, Draama

Alates 2017. aastast on stsenaristidest lavastajaduo Madeleine Sims-Fewer ja Dusty Mancinelli hoidnud publiku närve pingul oma provokatiivsete moraali- ja eetikapiire käsitlevate lühifilmidega, mis sageli mõjuvad emotsionaalselt laastavalt. Ka nende esimene pikk film “Rüvetamine ” – tähelepanuväärsemaid žanrifilme tänavusel festivalikarusselil – ei jäta just palju hingamisruumi, tungides meie mõttemaailma nagu tõeline õudusunenägu.

Sims-Fewer kehastab ise oma filmis mitte kõige õnnelikumas abielus olevat rahutut Miriami, kes püüab suvekoduidülli keskel teha rahu nii iseenda kui oma võõrandunud õe Gretaga. Kaks naist ja nende mehed Caleb ja Dylan ei ole just südamesõbrad, kuid esialgu ei viita miski omavaheliste suhete jahenemisele. Ühtäkki avastavad aga kõik neli tegelast ennast reetmistele ja petmistele põhineva suhtepuntra miiniväljal, kulminatsiooniks Miriami soov maksta kätte õemees Dylanile, kelle hingel on räpane saladus. Võite olla kindlad: sellist kättemaksu ei soovi meist keegi isegi oma kõige suuremale vaenlasele... veel enam mõnele mehele.

Kaugel tavapäraste kättemaksupõnevike stampidest on “Rüvetamine ” näide sellest, kuidas kujutada filmis õudust, mida pole võimalik niisama lihtsalt maamuna pealt ära kaotada. Ehmatav, sürreaalne ja hüpnootiline linateos on üks tänavuse festivali kõvemaid pähkleid, mida pureda.

Filmi linastust toetab Kanada Suursaatkond.

Seansi järel vastavad videosilla vahendusel vaatajate küsimustele filmi režissöörid Madeleine Sims-Fewer ja Dusty Mancinelli.

Režissöör
Madeleine Sims-Fewer, Dusty Mancinelli
Osades
Madeleine Sims-Fewer, Anna Maguire, Jesse LaVercombe
Operaator
Adam Crosby
Helilooja
Andrea Boccadoro
Produktsioon
DM Films
Kestus
Keel
inglise
Treiler