Samueli rännakud

Ingliskeelne pealkiri
Samuel's Travels
Režissöör
Aik Karapetian
Riik
Läti, Belgia
Aasta
2021
Programm
HÕFFi Põhiprogramm
Žanr
satiiriline komöödia
Teema
ahistamine, armastus, maaelu, muinasjutt

Kusagilt Lääne-Euroopast Läti maakolkasse oma bioloogilist isa otsima tulnud Samuel sõidab otsa põrsale, kes paistab esialgu surnud. Kui Samuel otsustab põrsa maha matta, kohtab ta külateel pisut räpaka välimusega, kuid malbe olekuga Kirket, kes ta enda juurde ööbima kutsub. Kui Samuel hommikul ärkab, ootab teda ees aga pahaendeline üllatus…

Tänavuse HÕFFi lühifilmide žürii liige, Armeeniast pärit Läti režissöör Aik Karapetjan (“Inimesed kusagil”, “Mees oranžis jakis”, “Esmasündinu” – kõiki on näidanud ka PÖFF) ei ole žanrifilmide maailmas mingi uustulnuk. Ta tuleb Haapsallu tutvustama oma uut, neljandat pikka filmi, mille esilinastus oli mullu mainekal Austini fantaasiafilmide festivalil, kuid mis alles nüüd alustab oma pikka festivalielu.

“Samueli rännakuid” võib iseloomustada kui tänapäevast euromuinasjuttu, mis on vürtsitatud kummalise ja süsimusta Läti huumoriga. Kuigi filmist võib välja lugeda irooniat Euroopa äärealade maaelu korraldamise aadressil, on see siiski lugu kättesaamatust armastusest, mida Samueli ja Kirke habras suhe iseloomustab. Paljuski võib “Samueli rännakuid” võrrelda meie rahvusuhkuse “Vanamehe filmiga”, rahvusvahelisele publikule reklaamitakse Läti filmi aga kui Ida-Euroopa versiooni kurikuulsast Ari Asteri õudukast “Jaanipäev”.

Igaühele oma, kuid üks mis kindel: niivõrd kummalise huumoriga Läti filmi pole te mitte kunagi enne näinud.

Režissöör
Aik Karapetian
Stsenarist
Aik Karapetian, Aleksandr Rodionov
Osades
Kevin Janssens, Laura Siliņa, Aigars Vilims, Normunds Griestiņš, Juris Bartkevičs, Guntis Pilsums
Produtsent
Gints Grube
Operaator
Jurģis Kmins
Filmikunstnik
Jurģis Krāsons
Monteerija
Paula Popmane
Helilooja
Justine Bourgeus
Produktsioon
Mistrust Media
Rahvusvaheline müük
Level K
Kestus
Keel
inglise, latvian
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Aik Karapetian

Aik Karapetian (snd 1983)

Cilveki tur (Inimesed kusagi, PÖFF 2012), The Man in the Orange Jacket (Mees oranžis jakis, PÖFF, 2014), Pirmdzimtais (Esmasündinu, PÖFF 2017), Samuel's Travels (2021)

Seansid

Teatrisaal Haapsalu kultuurikeskus
SeanssSamueli rännakud
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedAik Karapetijan
Treiler