Samuraivõmm

Ingliskeelne pealkiri
Samurai Cop
Režissöör
Amir Shervan
Riik
USA
Aasta
1991
Festival
HÕFF 2024
Programm
HÕFFi retro
Žanr
komöödia, märul
Teema
tujutõstja

"Samuraivõmmi" erilinastus maandub samale pinnasele nagu 2021. aastal HÕFFi välikinos näidatud "Kindla peale Hawaiile", mis oli toona üks meeldejäävamaid filme. Mõlemaid linateoseid ühendab labaselt lihtne ja samaaegselt absurdselt segane süžee, mis püüab vaatajat "lüüa" piinliku seksikuse ja nüri põnevusega. Tulemuseks kultusstaatusesse tõusnud friigi/sopa/rämpsfilm, mis veidramat ja humoorikamat maitset hindava filmisõbra südames kindlasti oma koha leiab.

Iraani verd lavastaja Amir Shervani (1929–2006) unustamatu trash-klassika peategelaseks on tuulepeast seadusesilm Joe Marshall (Matthew Karedas), kes valdab katana käsitsemise kunsti sama hästi või halvasti nagu kaunite näitsikute rajalt mahavõtmist... Kõige olulisem on talle kurjategijad kätte saada, olgu selle hinnaks kasvõi süütute inimeste elud. Koos pidevalt kilde viskava partneri Frank Washingtoniga (Mark Frazer) avastab Joe end silmitsi yakuza´de jõugusõjaga, mis ähvardab Los Angelese rahuliku elurütmi kaosesse paisata.

"The Roomi" Tommy Wiseau' näitlemisoskustele mitte grammigi alla vanduv Matthew Karedas oli 1980. aastatel Sylvester Stallone'i ihukaitsja ja nägi oma silmaga pealt Stallone'i ettevalmistust filmideks "Rambo III" ja "Tango & Cash". Ka Matthew tahtis olla osa filmikunstist. "Samuraivõmm" osutus aga nii suureks läbikukkumiseks, et ta otsustas näitlemisest igaveseks loobuda ja naasis ekraanidele alles 24 aastat hiljem, kui osales "Samuraivõmmi" järjefilmis. Film jäi viimaseks ka selle režissöörile Amir Shervanile.

HÕFFii erilinastuse teeb eriliseks seegi, et esimest korda maailmas kuuleb publik filmi tegelasi rääkimas eesti keeles. Otse publiku silme all sündiva dublaaži eest vastutab näitleja Tõnn Lamp.

Helmut Jänes

Režissöör
Amir Shervan
Stsenarist
Amir Shervan
Osades
Mathew Karedas, Robert Z'Dar, Janis Farley, Mark Frazer
Produtsent
Orlando Corradi, Amir Shervan
Operaator
Petros Palian
Monteerija
Amir Shervan, Ruben Zadurian
Helilooja
Alan DerMarderosian
Levitaja
AGFA
Kestus
Keel
eestikeelne sünkroondublaaž
Subtiitrid
inglise

Seansid

Rõdusaal Haapsalu kultuurikeskus
Seanss019205 / Samuraivõmm
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler
for chat functionality lives in data.yaml