Sisu

Ingliskeelne pealkiri
Sisu
Režissöör
Jalmari Helander
Riik
Soome
Aasta
2022
Programm
HÕFFi Põhiprogramm
Žanr
sõjafilm, ajalooline seiklusfilm

Kui Rambo oleks soomlane...?

On 1944. aasta, Lapi sõda. Aatami Korpi (soomlaste staarnäitleja Jorma Tommila) on sõja ja inimeste eest pakku pugenud armidega mees, kes Lapimaa ürgse looduse keskel kulda otsides üritab kuidagimoodi hinge sees hoida. Kuid sõda jõuab talle viimaks ka sinna järele ja lennukite kurjakuulutav kõmin ennustab kurja. Laadinud jõest leitud kullakamakad seljakotti, alustab Aatami teekonda lähimasse linna, kus hinnaline varandus maha müüa. Aga enne tuleb lahendada veel üks asi. Ta peab leidma võimaluse, kuidas saada lahti teda jälitavatest natsidest, kes näevad mehe seljakotis leiduvas kullas võimalust Soomest põgenemiseks – sinnajäämise korral ootaks neid kindel surm. Kuid ülbed natsid ei tunne ühe lihtsa soome mehe hinge, südant ja sitkust, mille tõeline "sisu" avaldub just siis, kui kadunud on viimnegi lootus.

Eesti publikulegi armsaks saanud põhjanaabrite löökfilmide "Kaotatud kaup ehk Jaht jõuluvanadele" ja "Suur mäng" lavastaja Jalmari Helander vajutab taas gaasi põhja ja tuleb lagedale mittesoomlasliku filmiga, millest sai üks mulluse Toronto filmifestivali hitte. Ka kodumaal uhkeid kassanumbreid näitav ja tänasesse hullumeelsesse maailma hästi sobituv ürgmehelik linateos kurjuse ja headuse vastasseisust on justkui põhjamaine ood soome mehele, kes – piiblit tsiteerides – peab Taaveti kombel leidma nutikaid lahendusi, et lüüa Koljatit.

Kui otsite tänavusest HÕFFi kavast filme, mis lahutavad meelt, panevad kaasa elama ja viimaks ka mõtisklema nüüdse olukorra üle maailmas, siis "Sisu" on just see õige valik.

Enne seanssi toimub Ukraina toetuseks heategevuslik oksjon, kus lähevad enampakkumisele Eesti ja muu maailma filmidega seotud eksklusiivsed esemed. Oksjoni tulu annetab festival Päästeliidule. Päästeliit on alates sõja algusest annetuste abil toetanud Ukraina riiklikku päästeteenistust päästjatele mõeldud varustusega, seda vajaduspõhiselt Ukraina päästeteenistuse poolt esitatud nimekirjade alusel. Oksjoni viib läbi Mart Sander.

Režissöör
Jalmari Helander
Stsenarist
Jalmari Helander
Osades
Starring Jorma Tommila, Aksel Hennie, Jack Doolan, Mimosa Willamo, Onni Tommila
Produtsent
Petri Jokiranta
Operaator
Kjell Lagerroos
Monteerija
Juho Virolainen
Helilooja
Juri Seppä, Tuomas Wäinölä
Produktsioon
Stage 6 Films, Subzero Film Entertainment
Rahvusvaheline müük
Sony Pictures
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti
Teised festivalid
Toronto

Seansid

Teatrisaal Haapsalu kultuurikeskus
Seanss029105 / Sisu
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Treiler