Stopmotion

Ingliskeelne pealkiri
Stopmotion
Režissöör
Robert Morgan
Riik
Ühendkuningriik
Aasta
2023
Festival
HÕFF 2024
Programm
HÕFFi põhiprogramm
Žanr
õudusfilm, nukufilm
Teema
suhted vanematega, isolatsioon, sürrealism

Tänavuse HÕFFi auhinnatumaid filme, pärjatud sealhulgas Sitgesi fantaasiafilmide festivali eripreemia ja Fantastic Festi parima lavastajatöö tiitliga.

Kunst ja looming võivad olla teraapia eest ja aidata ka raskeimatest traumadest üle saada. Kui aga reaalsus täielikult ununeb, võib see kõik muutuda aeglaseks eskalaatoriks täielikku hullumeelsusesse.

Ella (Aisling Franciosi, "Troonide mäng", "Demeteri viimane merereis") on stop-motion-animaator, kelle elu suunab tema kontrolliv ja range ema. Peale viimase surma hakkab Ella tegema päris oma filmi, mis ei pruugi aga olla see, mis pealtnäha paistab. Appi tuleb salapärane väike tüdruk, kes pöörab pea peale Ella senise arusaama animatsioonist ja vaimsest tervisest.

"Stopmotion" on värske ja originaalne lähenemine õudusžanrile. Animatsioon on osa filmis avanevast loost ja samas ka visuaalsest keelest. Filmis valmiv animafilm on cronenbergilikult kriipiv ja teeniks ka ilma paralleelselt jooksva pärisfilmita oma koha HÕFFi kavas. Lisaks ennastsalgavatele rollitäitmistele peab mainima ka omapärast helidisaini, mis võiks samuti iseseisvalt hirmujudinaid tekitada.

Paul Oja

Enne seanssi toimub Ukraina toetuseks heategevuslik oksjon, kus lähevad enampakkumisele Eesti ja muu maailma filmidega seotud eksklusiivsed esemed. Oksjoni tulu annetab festival Päästeliidule. Päästeliit on alates sõja algusest annetuste abil toetanud Ukraina riiklikku päästeteenistust päästjatele mõeldud varustusega, seda vajaduspõhiselt Ukraina päästeteenistuse poolt esitatud nimekirjade alusel. Oksjoni viib läbi Mart Sander. Oksjoni pikkus orienteeruvalt 40 minutit.

Režissöör
Robert Morgan
Stsenarist
Robin King, Robert Morgan
Osades
Aisling Franciosi, Therica Wilson-Read, Stella Gonet
Produtsent
Alain de la Mata, Christopher Granier-Deferre
Operaator
Léo Hinstin
Monteerija
Aurora Vögeli
Helilooja
Lola de la Mata
Rahvusvaheline müük
Goodfellas
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti, inglise
Teised festivalid
London
Režissöör
Robert Morgan

Seansid

Teatrisaal Haapsalu kultuurikeskus
Seanss029104 / Stopmotion
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
for chat functionality lives in data.yaml