Suletud linna pioneerid

Ingliskeelne pealkiri
Suletud linna pioneerid
Režissöör
Lauri Hermann, Erkki Ergma
Riik
Eesti
Aasta
2024
Festival
HÕFF 2024
Programm
HÕFFi erilinastused
Teema
aktivism, retro, popkultuur

"Suletud linna pioneerid" räägib Tartust ning selle tohutust innovatsioonivõimest: Tartu Videost, Tartu Raadiost ja Sat-TVst. Tartu vs Tallinn iseloomustab filmi läbivat teemat. Suurepäraste rääkijatega film jutustab, kuidas läänemaailm Eestisse jõudis. Filmi keelekasutus eeldab vaataja vanust alates 13. eluaastast.

Täispikk dokumentaalfilm "Suletud linna pioneerid" on järg 2018. aastal HÕFFil esilinastunud “Tartu Video kroonikatele”. Just Tartu aitas taasiseseisvumise järel läänemaailma meile lähemale, olid selleks siis Tartu Video filmitõlgete (filmid läksid laenutustesse ja kinodesse üle Eesti) võimsad keeleuuendused või Eesti esimene kommertsjaam ja omaaegne startup-projekt Tartu Raadio – mitte keegi polnud Eestis varem sellist raadiot teinud ja ise formaati leiutanud. Tartu Raadiost sai fenomen, mis levitas lääne muusikat ja kultuuri ning koduseid Lõuna-Eesti teemasid üle poole Eesti. Just sellest raadiost kasvas välja suur osa meie kultuuri- ja meediategelasi. Läänelikkuse levikule andis suure panuse ka Sat-TV vaatamine, sest nii mõnigi meist sai just nõnda saksa keele suhu.

Rohkete haruldaste ja mahlakate arhiivimaterjalidega vürtsitatud meeleolukas dokumentaalfilmis saavad sõna Lauri Kaare, Igor Volke, Urmas Kolsar, Hannes Villemson, Valdo Jahilo jpt.

Film on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu lisaprogrammist.

Filmi juhatavad sisse autorid Lauri Hermann ja Erkki Ergma.

Režissöör
Lauri Hermann, Erkki Ergma
Osades
Lauri Kaare, Igor Volke, Urmas Kolsar, Hannes Villemson, Valdo Jahilo
Kestus
Keel
eesti

Seansid

Rõdusaal Haapsalu kultuurikeskus
Seanss019204 / Suletud linna pioneerid
Q&A külalisedErkki Ergma (Director), Lauri Hermann (Director)
Q&A kestus
Seansi kestus
Rõdusaal Haapsalu kultuurikeskus
Seanss039201 / Suletud linna pioneerid
Seansi kestus
Treiler
for chat functionality lives in data.yaml