Surnuvalvaja

Ingliskeelne pealkiri
The Vigil
Pealkirja originaal
The Vigil
Režissöör
Keith Thomas
Riik
USA
Aasta
2019
Festival
HÕFF
Programm
Põhiprogramm
Žanr
Müsteerium, Õudusfilm

Yacov Ronen (Dave Davis) on hassiidi juutide kogukonnast põgenemise järel hädas ilmaliku elu ja ühiskonnaga kohanemisega. Pärast grupiteraapiat teiste endiste hassiididega kohtab rahalistes raskustes Yacov vana sõpra rabi Rebi, kes pakub talle kiiret rahateenimise võimalust surnukeha valvajana. Juudi kombe kohaselt peab kadunukesel silma peal hoidma valvaja, kelle ülesandeks on kaitsta surnukeha, lohutada lahkuja hinge ja hoida temast eemal kurjad vaimud. Maksmata üür sunnib Yacovit pakkumist vastu võtma. Tema esimeseks 'kliendiks' saab holokausti üle elanud eraklik Ruben Litvak.

Kui piir reaalsuse ja üleloomuliku vahel kõikuma lööb, avaldab Litvaki lesk Yacovile, kuidas tema kadunud abikaasa uskus iidsesse parasiitdeemonisse dibuuki, kes teda Buchenwaldi koonduslaagrist saati jälitab. Kerge tööots muutub noormehele painajalikuks teekonnaks, milles segunevad religioon, trauma ja kannatused.

'Surnuvalvaja' on lugu mitut põlvkonda puudutanud traumade edasikandumisest juudi kogukonnas ja deemonist, kes nendest toitub. Režissöör Keith Thomase debüüt uurib minevikupainete kajamist keset identiteediotsinguid ja sügavat leina, olles sealjuures korraga nii õõvastav, üleloomulik õudusfilm kui liigutav psühholoogiline lugu.

Režissöör
Keith Thomas
Stsenarist
Keith Thomas
Osades
Dave Davis, Menashe Lustig, Malky Goldman
Produtsent
J.D. Lifshitz, Adam Margules, Raphael Margules
Operaator
Zach Kuperstein
Monteerija
Brett W. Bachman
Produktsioon
BoulderLight Pictures, Angry Adam Productions
Kestus
Keel
inglise, jidiš, heebrea

Seansid

Suur saal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssSurnuvalvaja
Seansi kestus
Treiler