Tammy ja türannosaurus Rex

Ingliskeelne pealkiri
Tammy and the T-Rex
Pealkirja originaal
Tammy and the T-Rex
Režissöör
Stewart Raffill
Riik
USA
Aasta
1994
Festival
HÕFF
Programm
Retro
Žanr
Komöödia, Õudusfilm

2019 . aastal filmi „Tammy ja türannosaurus Rex” 25. sünnipäevaks restaureeritud versioon on teinud sellest unustusse vajunud õuduskomöödiast ühe armastatuma kultusfilmi, mille väärtus ajaga vaid suureneb ning mida festivalid üle kogu maailma suure menuga näitavad.

Tammy (Denise Richards) on populaarne keskkoolitüdruk, kelle elu pöördub pea peale, kui lõvid tema nägusa poiss-sõbra öösel nahka pistavad. Õnneks või kahjuks suudab üks kuri teadlane poisi aju ühe hiiglasliku robot-türannosauruse kehasse ümber tõsta ja siis lähevad asjad juba oma rada pidi edasi.

Omal ajal peresõbraliku lühendatud versioonina levinud filmike sai žanrifilmi fännide seas hiljuti suure menu osaliseks, kui restaureeritud ja taas vingelt verine 4K/Blu-ray versioon välja anti. Selles nooruslikult hullumeelses nii-halb-et-hea-hakkab romantilises õuduskomöödias mängib peaosa bonditüdruk Denise Richards ja saurusepoissi ei keegi muu kui verinoor Paul Walker „Kiirete ja vihaste“ sarjast.

PS! HÕFFi hea koostööpartneri Ameerika žanrifilmide arhiivi (AGFA) abiga kokku pandud hullumeelne neljast filmist koosnev programm jätkab juba 2017. aasta HÕFFil alustatud ideed demonstreerida publikule veidramast veidramat friigi- ja retrokraami, mis on AGFA abiga kas värskelt taastatud, digitaliseeritud või taasavastatud. Filmid on varustatud ingliskeelsete subtiitritega.

HÕFF on varem näidanud järgmisi AGFA filme:

2017: “Džunglilõks” / Jungle Trap

2018: “Bat Pussy”

2019: “Ameerika narkolood” / American Drug Stories

2020: “Mõõk ja lõvikäpp ehk Lõvimees” / Kiliç Aslan aka The Sword and the Claw aka Lion Man

Režissöör
Stewart Raffill
Osades
Denise Richards, Theo Forsett, Paul Walker
Operaator
Roger Olkowski
Helilooja
Jack Conrad, Anthony Riparetti
Produktsioon
Greenline Productions, Platinic Films Inc
Kestus
Keel
inglise

Seansid

HÕFFi õuekino Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssTammy ja türannosaurus Rex
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler