Vennad Toshibas - ninja-kaksikute sünd

Ingliskeelne pealkiri
Brothers in Toshiba - Birth of Ninja Twins
Režissöör
Raul Esko, Romet Esko
Riik
Eesti
Aasta
2021
Festival
HÕFF
Programm
Eesti žanrifilmide võistlusprogramm

Ameerika vallutamisest unistavad 22-aastased režissööridest vennad Romet ja Raul Esko on hetkel Eesti filmi kuumimad tähed, kellel on juba arvestatav fänkond. Hoolimata oma noorusest on Eskod võitnud juba PÖFF Shortsi lühifilmide konkursi filmiga “Välguga löödud”, samuti on nad saanud Eesti Kultuurkapitali aasta noore filmitegija preemia. Vendadel on praegu käsil mitu projekti. Nendest üks, märulifilm “Topeltturbo”, on omamoodi “Kiirete ja vihaste” Eesti versioon ja see peaks valmis saama tänavu detsembris. Meil on aga au esitleda vendade äsja ahjust tulnud lühifilmi “Vennad Toshibas – ninja-kaksikute sünd”, mille maailma esilinastus toimub just HÕFFil.

Ühest praemunast sünnib kaks meest. Nad rändavad ringi absurdses maailmas, kuni hakkavad kahtlema oma eksistentsi eesmärgis. Üritades välja murda vangistusena näivast keskkonnast, peavad vennad esmalt jagu saama oma vabadust valvavast kahekümne ühest patust.

“See on lugu ninja-kaksikute sünnist. Filmitud ajal, mil reaalsus tundus olevat kadunud. Olime üpris tumedas kohas ning üritasime leida tähendust tühjas ja katkisena tunduvas maailmas. Ilmselt kaotasimegi filmimise käigus silmist reaalsuse ja jäime videohallutsinatsioonide lõksu. Film on inspiratsiooniks kõigile, kes on tundnud end olevat eksinud.” - Raul ja Romet Esko

Režissöör
Raul Esko, Romet Esko
Stsenarist
Raul Esko, Romet Esko
Osades
Raul Esko, Romet Esko
Produtsent
Raul Esko, Romet Esko
Operaator
Raul Esko, Romet Esko
Helilooja
Raul Esko, Romet Esko
Produktsioon
EskoBros.
Kestus
Keel
inglise, jaapani