Väike õuduste pood

Ingliskeelne pealkiri
Little Shop of Horrors
Režissöör
Frank Oz
Riik
USA
Aasta
1986
Festival
HÕFFi filmiklubi
Programm
HÕFFi Filmiklubi
Žanr
komöödia, muusikaline film, õudusfilm

Pankroti äärel floristiäri assistent Seymour Krelborn leiab veidra eksootilise potitaime, mille paeluv välimus paneb kohemaid taimemüüjate äri õitsema – probleem on aga selles, et rikkuse majja toonud taim toitub inimverest ja tema isu aina kasvab.

Esmalt 1960. aastal Roger Cormani poolt kihlveo tõttu kahe päevaga üles võetud filmike "Väike õuduste pood" oli aluseks samanimelisele lavamuusikalile, mida saatis ülemaailmne edu ja mille põhjal toodeti ka 1986. aasta film. Nüüd lõpuks linastub selle esialgne pöörase lõpuga versioon Haapsalus. Osades Rick Moranis ("Tondipüüdjad“, "Kallis, ma kahandasin jõmpsikad"), Ellen Greene ("Leon", "Väikese õuduste poe" lavamuusikali osatäitja) ja Vincent Gardenia ("Surmasoov", "Kuutõbine“). Lisaks teevad filmis kaasa koomikud Steve Martin, John Candy ja Bill Murray. Filmi lavastas Frank Oz ("Muppetid vallutavad Manhattani“, "Surm matusel“, "Bowfinger“).

Sander Maran: "Väike õuduste pood" (1986) on kindlasti üks mind enim mõjutanud filme ja absoluutne lemmik ka. Mäletan, et kui ma otsustasin selle kuskil 12 aastat tagasi pisut vastu tahtmist ära vaadata, ei suutnud ma uskuda, kui sisutihe ja naljakas ja pöörane ja ootamatu ja lihtsalt kvaliteetne see on. Olgu need siis kummitama jäävad motown-stiilis laulunumbrid või hetkega südamelähedaseks saavad veidrad tegelased, maailma parimad praktilised eriefektid (tegelikult ka) või siis naeruväärselt tiheda joke-per-minute kontsentratsiooniga stsenaarium, rääkimata perfektsionistliku hoolitsusega režiist, hulludest kaameranurkadest ja sellest, kuidas see kõik on nii hoogsalt ja humoorikalt kokku monteeritud – siin filmis on lihtsalt nii-nii palju, mida armastada.

Olles ise nüüd pea kümme aastat omaenda õudusmuusikalikomöödia "Mootorsaed laulsid“ otsas mütanud, vaatan ajas tagasi ja mõtlen, et ilmselt ei oleks ma julgenud sellist pöörast teekonda ette võtta, kui ma ei oleks omal ajal saanud inspiratsioonisüsti "Väikese õuduste poe" plahvatuslikust loomingulisest energiast ja sellest, kui palju nüansse ja nalju ja armastust on võimalik ühe tõesti meelelahutusliku filmi sisse toppida. Ettevaatust, see film võib inspireerida :D."

Režissöör
Frank Oz
Stsenarist
Howard Ashman
Osades
Rick Moranis, Ellen Greene, Vincent Gardenia
Produtsent
David Geffen
Operaator
Robert Paynter
Monteerija
John Jympson
Helilooja
Miles Goodman
Produktsioon
A Frank Oz Film
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
inglise

Seansid

Rõdusaal Haapsalu kultuurikeskus
SeanssVäike õuduste pood
Subtiitridinglise
Treiler