fbpx

HÕFF hakkab Haapsalus õudusfilme tootma

COVID-19 pandeemia ja Eestis kehtestatud eriolukorra tõttu toimub 15. HÕFF internetis.
Sellest tulenevalt on festivali meeskond pidanud tegema filmiprogrammi muudatusi. Linastusele tulevate filmide kohta saad lugeda siit. Lõplik filmikava avalikustatakse 30. aprillil.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival avab filmivabriku, et toota konkurentsivõimelisi kodumaiseid žanrifilme – esimesena jõuab ekraanile rupskiooper „Haapsalu luupainaja”.

Eesti esimeses alla 18-aastatele keelatud õudusfilmis vallandub Valge Daami päevade ajal keskaegne needus, mille alla pani Haapsalu linna toomhärra, kes näljutati linnuse vangikongis surnuks, kui ta oli lubanud salaja lossi oma armastatu. Armastatust sai hiljem Valge Daam.

„Anname rahvuslikule sisule rahvusvahelise vormi,” ütles HÕFFi juht Helmut Jänes.

Filmi stsenaariumi on kirjutanud ja selle lavastab ameeriklane Rob Zombie, kelle filmidel „Tuhande laiba maja”, „Saatanast hüljatud” ja „Halloween” on miljoneid fänne üle kogu maailma. Zombiet seob Haapsaluga vähetuntud fakt: ta on puhanud siinsetes sanatooriumites inkognito juba aastaid.

„Kui HÕFF mind filmi tegema kutsus, ei kõhelnud ma hetkegi, sest Haapsalu on mulle südame külge kasvanud,” ütles Zombie, kellele meeldib suveõhtuti istuda Tšaikovski pingil ja mõtelda Valge Daami peale. „Ma olen kindel, et Haapsalu saab pärast seda filmi kuulsaks ka mujal maailmas,” lisas ta.

Eestikeelse filmi eelarve on 10 miljonit eurot ja seda rahastab tundmatuks jääda sooviv USA investeerimisfirma. Võtted algavad kohe pärast koroonaviiruse taandumist. „Haapsalu luupainaja” esilinastub 2021. aastal, ettevalmistamisel on juba järjefilmid „Haapsalu luupainaja tapab jälle” ja „Haapsalu luupainaja apokalüpsis”.

Helmut Jänese sõnul on HÕFFi filmivabriku rajamise eesmärk edendada Eesti žanrifilmi, mis raha- ja tähelepanu puudusel kiratseb. „Sellest saab meie Hapsalwood,” ütles ta.

Head 1. aprilli!

Tänavune Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab aset maikuus.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival