fbpx

HÕFF toob laiema publiku ette elevust tekitanud Eesti märulifilmi

COVID-19 pandeemia ja Eestis kehtestatud eriolukorra tõttu toimub 15. HÕFF internetis. Sellest tulenevalt on festivali meeskond pidanud tegema filmiprogrammi muudatusi. Linastusele tulevate filmide kohta saad lugeda siit. Lõplik filmikava avalikustatakse 30. aprillil 2020.

Kõik räägivad, aga näinud on vähesed. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival ulatab abikäe ja toob esimest korda laiema publiku ette kodumaise märulifilmi „Õiglus”. Täpselt kolme kuu pärast algava festivali passid on juba müügil.

Novembris esilinastunud ja seni vaid kitsas ringis näidatud õhinapõhise märulifilmi „Õiglus” on kirjutanud, lavastanud ja produtseerinud saatest „Eesti selgeltnägijate tuleproov” tuntud Toomas Aria. See räägib ebaõiglaselt vangis istunud Ahtost, kes tahab pärast vabanemist jalule seada õigluse. Ahtot kehastab Aria ise. Filmi on juba hakatud nimetama kultuslikuks.

„Ühelt poolt on tegemist kõige kohutavama eestikeelse linateosega, mida minu silmad 30 aasta jooksul on nägema pidanud, teiselt poolt on aga raske selle vaatamist mitte soovitada.”

Õhtulehe filmisaade „Duubel”

„Kõige metsikum Eesti film.”

Postimees

HÕFFi juhi Helmut Jänese sõnul ei ole „Õiglus” lihtsalt järjekordne film üleküllastunud filmiturul, vaid nähtus. „Nii-öelda mees metsast ehk meie enda Tommy Wiseau või Neil Breen on hakkama saanud sellega, mida paljud soovivad, aga pole saavutanud. Veel enne, kui filmi õieti keegi näinudki on, räägivad sellest kõik – meediast fännideni välja. Miks? Tulge HÕFFile ja te näete esimesena filmi, millest tulevikus räägitakse tõenäoliselt kui kultusteosest,” ütles ta.

30. aprillist 3. maini Haapsalu kultuurikeskuses aset leidev Baltimaade suurim žanrifilmide festival toob taas vaatajate ette valiku kõige uuematest õudus- ja fantaasiafilmidest, kultusklassikute töödest ja maailma filmikunsti varamust.

Erilise tähelepanu all on tänavu Eesti fantaasia- ja B-filmid, oodata on põnevaid külalisi maailma eri otstest, aset leiab trash-filmide maraton ja palju muud. Festival avatakse suurejoonelise HÕFFi marsiga läbi Haapsalu linna.

Festivali passid on juba müügil PÖFFi koduleheküljel poff.ee.

Kogu festivali programm avalikustatakse ja piletite müük algab 9. aprillil.
Infot majutuse kohta Haapsalus festivali ajaks leiab siit.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival