fbpx

Jaanipäev. Täiendatud versioon

Midsommar. The Director’s Cut

Põhiprogramm
Lõpufilm

USA, Rootsi
2019
171 min

Rež: Ari Aster
Os: Florence Pugh, Jack Reynor, Vilhelm Blomgren 
Sts: Ari Aster
Op: Pawel Pogorzelski
Muusika: The Haxan Cloak
Mont: Lucian Johnston
Prod: B-Reel Films / Nordisk Film / Square Peg

Keel: inglise, rootsi
Subt: eesti, inglise 

Sünopsis

Viimase kümnendi ühe geniaalsema žanrifilmirežissööri Ari Asteri (“Pärilik”) teine pikk õudusfilm “Jaanipäev” küttis kirgi üles ja mängis vaataja närvidel ammu enne esilinastust mullu suvel. Nüüd on HÕFFi publikul erakordne võimalus näha “Jaanipäeva” alternatiivset täiendatud versiooni (The Director’s Cut), kuhu režissöör on lisanud 24 minuti jagu kinoversioonist väljajäänud materjali. Täiendatud versiooni on seni näidatud vaid valitud festivalidel.

Dani (Florence Pugh) ja Christian (Jack Reynor) on paar, kelle suhe pole just kõige pilvitum. Danit on hiljuti tabanud traagiline kaotus ja vaid see on hoidnud nende suhet koos. Kui Christian plaanib koos sõpradega minna eraldatud Rootsi külakesse jaanipäeva pidama, liitub nendega ootamatult ka Dani. See, mis algab muretu suvise seiklusena, võtab hoopis teistsuguse pöörde, kui külaelanikud kutsuvad saabunud külalised pidustustele, mille kummalised kombed ja riitused muudavad pastoraalse paradiisi üha ärevamaks ja pahaendelisemaks.

Pea kolm tundi kestev täiendatud episoodidega „Jaanipäev“ lükkab ümber õudusfilmide kõige pühama reegli, et filmi toimimiseks on vaja ööd ja pimedust. Visuaalselt ilus linateos, milles on kamaluga pinevust, õudust ja ka ülisünget huumorit.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival