fbpx

Kosmilised masinad

Blood Machines

Friikidele

Prantsusmaa 2019
50 min
Rež: Raphaël Hernandez, Savitri Joly-Gonfard aka Seth Ickerman
Prod: Logical Pictures/ Rumble Fish Productions
Osades: Elisa Lasowski, Noémie Stevens, Anders Heinrichsen
Keel: inglise

Sünopsis

2016. aastal internetis ringelnud ulmeline, 1980. aastatest inspireeritud muusikavideo „Turbo Killer” jäi kiiresti silma miljonitele vaatajatele. Videoklipi lavastanud Raphaël Hernandez ja Savitri Joly-Gonfard, kes peituvad pseudonüümi Seth Ickerman taga, ning muusika autor Carpenter Brut otsustasid edust tiivustatuna hakata tegema samateemalist lühifilmi. Läks nii, et lühifilmi ideest sündis ühisrahastusplatvormi Kickstarter edukamaid projekte – 50-minutiline film.
Kaks kosmosekütti – Vascan (Anders Heinrichsen) ja Lago (Christian Erickson) – jälitavad eneseteadlikku masinat nimega Mima, mis püüab end justkui vabaks lasta. Kui kütid on masina enda arust kahjutuks teinud, avaneb neile aga omapärane vaatepilt: masinast astub välja kummituslik naine, justkui oleks kosmoselaeval olnud hing, ja algab täiesti sõge klaperjaht kosmoseavarustes Carpenter Bruti üleskütva sündibassi saatel.
Kodugaraažis tehtud „Max Max” kohtub “Kung Furyga” – värvidega pole koonerdatud ja sõgedate ideedega veel vähem. Olge valmis, et seansi ajal toolist kinni haarata. Kui hoog liiga suureks läheb, ärge pange tähele, sest meie oleme veendunud: läheb kindlasti!

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival