fbpx

Mõõk ja lõvikäpp ehk Lõvimees

Kiliç Aslan aka The Sword and the Claw aka Lion Man

Friikidele

Türgi
1975
97 min

Rež: Natuk Baytan
Sts: Natuk Baytan, Duygu Sagiroglu
Os: Cüneyt Arkin, Bahar Erdeniz, Yildirim Gencer
Op: Richard McGrath, Mustafa Yilmaz
Mont: Henry Wood
Prod: Ugur Film

Keel: inglise
Subt: inglise 

Sünopsis

Kuningas mõrvatakse ja tema troonipärijast poeg kasvab üles metsas lõvide keskis. Täiskasvanud mehejurakana kasutab ta oma elajalikku toorest jõudu ja purustamatuid lõviküüsi, et uus kuri valitseja troonilt eemaldada, ja isa surm saabki lõpuks kätte makstud!

„Mõõk ja lõvikäpp“ põlvneb samast hallutsinogeensest turksploitation-allmaailmast nagu näiteks „Türgi Star Wars“ ja „Türgi Mad Max“. Võiks öelda, et just siin on Türgi action-legend Cüneyt Arkin oma kõige ikoonilisemas rollis, olgugi et ta viib oma perfektse mullet-soengu ja alistamatud õhuhüppelöögid peaaegu igas filmis uue seniuskumatu reaalsuseni.

Hiljuti Ameerika žanrifilmide arhiivis restaureeritud ja 20 minutit lühendatud versioon on oma ingliskeelse dublaaži ja hoogsa tempo tõttu üks uskumatult kihvt ja eksootiline ajalooline action-seiklusfilm, kus kogeme asju, mida ei oskaks Hollywoodi filmis ette kujutadagi. Mesilääged armustseenid ja lummavalt kirkad kostüümid koos väsimatult akrobaatiliste õhuhüpete ja verise mõõk-fu koreograafiaga tekitavad siin klassikalise muusika häbitu ülekasutamise saatel mulje, nagu oleks sattunud vaatama action-balletti. Äkki olemegi.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival