fbpx

Neela!

Swallow

Põhiprogramm

Prantsusmaa, USA
2019
94 min

Rež: Carlo Mirabella-Davis
Sts: Carlo Mirabella-Davis
Os: Haley Bennett, Austin Stowell, Denis O'Hare
Op: Katelin Arizmendi
Muusika: Nathan Halpern
Mont: Joe Murphy
Prod: Charades / Logical Pictures / Stand Alone Productions / Syncopated Films

Keel: inglise
Subt: eesti, inglise

Sünopsis

Hunter (Haley Bennett) elab modernses villas, mille akendest välja vaadates näeb vaid silmapiirini ulatuvat metsa. Isolatsioonis oleva naise ülesanne on hoida kodu korras ja valmistada päevad otsa tööl olevale mehele süüa. Hunteri sees ärkab miski, mis tahab pead tõsta ja mitte alluda.

Ühel päeval loeb ta raamatut spontaansusest, paneb enesele suhu marmorist kuuli ja neelab selle aeglaselt alla. Enda heameeleks, vaataja piinaks ja kogu pere õuduseks avastab ta, et väikeste teravate esemete neelamine on tõeline nauding, pakkudes midagi, mida tal pole ehk kunagi olnudki – kontrolli.

Ülivinge helidisainiga psühholoogiliselt kaasahaarava filmi süžee tõukub pica-sündroomist, toitumishäirest, mida kasutatakse loojutustamises väga leidlikult ära. Lavastaja Carlo Mirabella-Davise esimene pikk film ei tundu ka kogenud vaatajale esimese filmina: suursugune kaameratöö ja kaval kujundus lausa sunnivad kasutama palju vaieldud terminit “elevated genre film”, mis tähendab rohkem kui tavalist õudukat. Võiks suisa öelda, et stiilne õudusfilm, mis töötab seespidiselt, otsides vastust küsimusele, kuidas ühendada oma tahe ja keha.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival