fbpx

Tule issi juurde

Come to Daddy

Põhiprogramm

Uus-Meremaa, Kanada, Iirimaa
2019
96 min

Rež: Ant Timpson
Sts: Toby Harvard, Ant Timpson 
Osades: Elijah Wood, Stephen McHattie, Garfield Wilson
Op: Daniel Katz
Muusika: Karl Steven
Mont: Dan Kircher
Prod: Firefly Films / Blinder Films / Nowhere / Scythia Films

Keel: inglise
Subt: eesti, inglise

 

Sünopsis

Selles eriti lõbusalt perversse pealkirjaga filmis mängib Elijah Wood äput muusikatööstuse tuusa Norvalit, kes saab müstilise sõnumi ja sõidab ammu võõraks jäänud isale külla. Ja no pagan võtaks, kuidas isa on vahepeal muutunud! Nende taasühinemisest saab, kuidas seda nüüd öeldagi… parasjagu verine katsumus.

Rohkem ei tahaks sellest, ühest viimase aja parimast mustast komöödiast, midagi jutustada. Aga no kui te tõesti tahate rohkem kuulda, siis selles meestekas kõlavad sellised laused nagu “Spermas on rohkem proteiini kui kõrvas”. Vähe sellest, uue otstarbe leiab enam kui üks paar meessuguelundeid. Ja ometigi, nii veider kui ka pole seda lauset kirjutada, on tegemist südantsoojendava isa-poja looga. Üks kavalasti kirjutatud lugu, veider atmosfäär, üllatavalt luksuslikud kaadrid ja pöörased tegelased moodustavad parasjagu sõgeda filmi, mis ajab naerma, mõnel võib-olla isegi südame pahaks, ja ometi, kui see otsa saab, mõtled, et vaataks kohe uuesti. Ja vaat seda iga filmi kohta öelda ei saa!

Lavastajadebüüdi teinud Ant Timpson on HÕFFi tulihingelisele fännile tuttav nimi: juba aastaid žanrimaailmas produtsendina figureerinud uusmeremaalase filmidest oleme ära näidanud enamuse. Ja ega siis olegi tegu tavalise mehega: Timpsonile kuulub üks suuremaid 35-millimeetriste filmikoopiate kogusid lõunapoolkeral, ta on asutanud kaks filmifestivali, millest ühe patrooniks on söör Peter Jackson isiklikult, ja vähe sellest, teda on hammustanud vasakust käest haikala.

Vedas meil, et selle filmi saime!

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival