Aita valida halvim õudusfilm
Uudis
Pöffihunt

Pööningult kostab samme. Auto ei lähe käima. Mobiiltelefon on tühi. No kaua võib?

Kui õudukate stambid on ammu ära tüüdanud, on paras aeg avaldada meelt.

Tule ja osale rahvahääletusel, mille tulemusena selgub 2023. aasta halvim õudusfilm – auhinna Nüri Kirves laureaat.

Esmakordselt toimuval konkursil osalevad kõik 2023. aastal Eesti kinolevis linastunud õudusfilmid, millest eksperdid on välja valinud kuus halvimat.

Kui te nende seast oma antilemmikut ei leia, saate selle ise välja pakkuda.

Aasta halvima õudusfilmi tiitlile kandideerivad:

Pärast internetitrollidele vastamist hakkab koomiksikunstnik Adamil esinema unehalvatust ja tühi kiiktool ta korteri nurgas hakkab liikuma. Adam säutsub Twitteris üha pahaendelisemaks muutuvatest juhtumitest ja usub, et teda kummitab Davidi-nimelise poisi vaim. Ülemus julgustab teda „Kalli Davidi” lugu jätkama, kuid Adamil on aina raskem eristada netis ja päriselus toimuvat. (Kinolevitutvustusest)

Suureks sirgunud Christopher naaseb koos pruudiga Saja Aakri metsa, soovides tutvustada oma lapsepõlve sõpru. Peatselt mõistavad nad, et miskit on väga valesti, kuid Christopher ei soovi lahkuda enne sõprade leidmist. (Kinolevitutvustusest)

Kui USA sõdur naaseb Afganistani sõjast, saab varsti selgeks, et midagi deemonlikku on temaga kaasa tulnud. (Kinolevitutvustusest)

Aasta 1956, Prantsusmaa. Preester mõrvatakse. Kurjus levib. See ülemaailmse kassahiti järjelugu räägib õde Irene’ist, kes seisab taaskord silmitsi deemon-nunn Valakiga. (Kinolevitutvustusest)

Vatikan saadab kaks preestrit kaugesse kloostrisse, kus üks nunn väidab end olevat pühast vaimust viljastunud. Kristlike detektiivide missiooni põhjuseks on iidne ettekuulutus, mille kohaselt peaks neitsil sündima kaksikud poisid, kellest üks on uus Messias, teine aga... Anti-Kristus! (Kinolevitutvustusest)

Angela ja tema sõbranna Katherine lähevad pärast kooli metsa ja kaovad jäljetult. Kui tüdrukud kolm päeva hiljem naasevad, ei mäleta nad midagi nendega juhtunust. Käivitub sündmusteahel, mis sunnib Angela isa Victorit seisma silmitsi ülima kurjusega. Meeleheitel mees otsib üles ainsa inimese, kes on kunagi varem midagi sellist näinud. 50 aasta eest ekraanile jõudnud „Vaimude väljaajaja” uus peatükk. (Kinolevitutvustusest)

Kokku esilinastus 2023. aastal Eesti kinolevis 27 õudusfilmi.

Aasta halvima õudusfilmi kandidaadid valisid välja Henryk Johan Novod, Ra Ragnar Novod, Kaspar Viilup, Tristan Priimägi, Ralf Sauter, Richard-Erik Järvi, Rasmus Rammo, Raiko Puust ja Helmut Jänes.

Hääletus kestab 21. aprillini ja laureaat kuulutatakse välja Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil.

Kõigi hääletajate vahel loositakse välja auhindu.

Hääletada saab SIIN.