Haapsallu kerkib hiidämbliku kuju
Uudis
Pöffihunt

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival püstitab oma kodulinna hiiglaslikku ämblikku kujutava monumendi.

Metalltorudest valmistatud ausammas, mille kõrgus on kolm ja laius kümme meetrit, kerkib Haapsalu kultuurikeskuse ette ja on inspireeritud Eesti juurtega USA režissööri Bill Rebase õudusfilmist „Hiidämblike sissetung”.

Selles 1975. aastal valminud ja nüüdseks kultusstaatuse omandanud B-kategooria filmis kukub Maale meteoriit, mis toob kaasa inimesi kugistavate ämblike invasiooni. „Halb pole kunagi olnud nii hea,” kirjutab populaarne käsiraamat „The Official Razzie Movie Guide”, kuhu koos „Hiidämblike sissetungiga” kuulub sada Ameerika filmiajaloo kõige juustusemat linateost.

„Loodetavasti kujuneb sellest samasugune Haapsalu sümbol nagu Valgest Daamist,” ütles HÕFFi juht Helmut Jänes.

Sellega saab Haapsalust väheseid linnu maailmas, kus hakkab seisma õudusfilmikangelasele pühendatud kuju, tuletades ühtlasi meelde, et tegu on Eesti õuduspealinnaga, kus on juba 16 aastat korraldatud Baltimaade suurimat õudus- ja fantaasiafilmide festivali.

Ausamba autoriks on USA skulptor S-P. Ider, kes on kavandanud ka teise „Hiidämblike sissetungist” inspireeritud kuju – see asub Gleasonis, kus tegutses aastakümneid Bill Rebase filmistuudio.

Kuju avatakse 2022. aasta volbriõhtul.

USAs elav 84-aastane Bill Rebane võitis 2012. aastal HÕFFi elutööauhinna.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub tänavu 4.–6. juunini.

HÕFFi kohta vaata siit.

HÕFFi filmid PÖFFi veebikinos.

*Intervjuud Bill Rebasega loe siit. *