HÕFFi publiku lemmikfilmi valis välja robot
Uudis
Pöffihunt

Esimest korda valis Haapsalus lõppenud õudus- ja fantaasiafilmide festivali publiku lemmikfilmi välja robot – selleks sai Toomas Aria märul „Õiglus 2”.

TTÜ robotiklubi robot Hexapod tegi lõputseremoonial valiku viie eelhääletusel enim hääli saanud filmi vahel, milleks peale „Õiglus 2” olid Susanna Šmanjovi „Rikutud hing. Viirus”, Rasmus Merivoo „Kratt”, Nabwana I.G.G „Pöörane maailm” ja Mart Sanderi kogumik „Sanderi õuduste tund”.

„See on kummardus robotitele, keda tähistava sõna sajandat sünnipäeva me tänavu tähistame,” põhjendas HÕFFi juht Helmut Jänes ebatavalist valimisprotsessi.

Publiku lemmikfilmi saab veel terve selle nädala vaadata PÖFFi veebikinos, kus jõuab vaatajate ette esinduslik valik Haapsalu festivali filme. Filmid on Elisa veebiplatvormi Elisa Stage vahendusel kättesaadavad üle terve Eesti.

Parima Eesti žanrifilmi auhinna võitis Rasmus Merivoo kogupere õuduskomöödia „Kratt”. „See film on kaasahaarav, tabava huumoriga professionaalne tervik. Filmi jooksis sisse palju ootamatuid liine, mis viisid ägeda kulminatsioonini. Näitlejatöö on märkimisväärne ja karakterid omapärased. Eestil on üks hea film juures,” resümeeris žürii.

Võitja valisid välja Läänemaa ühisgümnaasiumi tänavused vilistlased Marlene Schwindt, Hanna Pähn ja Kristjan-Sander Peterson ning abiturient Rasmus Kuslap.

Auhinnale kandideerisid veel Mart Sanderi lühifilmide kogumik „Sanderi õuduste tund”, Toomas Aria „Õiglus 2” ja Susanna Šmanjovi „Rikutud hing. Viirus”.

Festivali parima ulmefilmi auhinna Navigaator Pirx sai Hispaania režissööri Miguel Campaña lühimängufilm „Järgmisel aastal”, mis kuulus Hõbedase Mélièsi ehk Méliès d’Argent’ auhinnale kandideerivate Euroopa lühikeste fantaasiafilmide kogumikku.

„See on tervikliku loo ja õigeaegsete pööretega hästi teostatud film, mis tänu sisule näib pikem, kui tegelikult on. Piisavalt teravmeelne ja mõneti isegi uudne lähenemine pisut klišeelikele ajarännuparadoksidele, mis on ootamatul kombel lahendatud aga ilma ajarännu endata, kasutades hoopis teist ja mitte vähem levinud ulmetroopi. Hoolimata loo käigus antavatest vihjetest säilub põnevus lõpuni ja kuigi lõpplahendus ei ole täiesti ootamatu, on see siiski hästi välja peetud,” kõlas Eesti Ulmeühingu žürii põhjendus. Žüriisse kuulusid Veiko Belials, Jüri Kallas ja Joel Jans.

Filmirežissöör Oskar Lehemaa: „Super HÕFF oli sel aastal. Nii hea tunne oli jälle päris HÕFFi seanssidel istuda.”

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimus 13.–15. augustini. Festivali filme saab PÖFFi veebikinos vaadata veel 22. augusti õhtuni.

HÕFFi filmid PÖFFi veebikinos.