HÕFFil elustub endisaegne Haapsalu
Uudis
Pöffihunt

Kuidas pool sajandit tagasi Haapsalus laata peeti ja puhati? Milline nägi välja Eesti esimene laiekraankino? Millist haruldust valmistas Haapsalu tekstiilivabrik?

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival teeb kummarduse oma kodulinnale ja näitab Haapsalust rääkivaid meeleolukaid kroonikapalu.

Kokku jõuab publiku ette 12 ringvaadetest „Nõukogude Eesti” pärit filmilõiku – üks iga suure saali filmi ees -, mis on valminud aastatel 1953-1972.

Teemadeks on:

Festivali juhi Helmut Jänese sõnul on see austusavaldus Haapsalu linnale, kus HÕFF juba 18. korda toimub. „Haapsalulastele on see harukordne võimalus näha suurel ekraanil tuttavaid kohti, märgilisi sündmusi ja teenekaid linlasi. Aga võib-olla tunneb nii mõnigi rohkem kui poole sajandi tagant ära koguni oma vanemad või vanavanemad – üllatusi võib ette tulla igasuguseid,” ütles ta.

Ringvaatepalad jõuavad ekraanile tänu Rahvusarhiivi filmiarhiivile, kus need on kultuuriministeeriumi tegevuskava „Kultuuripärandi digiteerimine 2018–2023” raames digiteeritud. Eesti Filmi Instituudi kaasabil teostatud projekti tulemusena teeb arhiiv internetis vabalt kättesaadavaks 245 tundi Tallinnfilmi filmipärandit.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab aset 28.-30. aprillini.