HÕFF kuulutas välja esimesed löökfilmid
Uudis
Pöffihunt

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulutas välja esimesed linateosed, mille seas on ka eelmise aasta hirmuäratavaimaks filmiks nimetatud „Kui kurjus varitseb”.

„Šokeerivalt õudne.” – The New York Times

„Paneb kõhus keerama.” – The Hollywood Reporter

Argentina režissööri Demián Rugna („Hirmunud”) uues õudusfilmis leiavad kaks venda elusast peast mädaneva mehe ja vallandavad temast vabaneda püüdes epideemiana levima hakkava kurjuse, mille eest ei ole pääsu kellelgi.

„Kui kurjus varitseb” esilinastus eelmise aasta lõpus Toronto filmifestivalil ja pälvis parima filmi auhinna Sitgesi fantaasiafilmide festivalil, mis on omasuguste seas üks mainekamaid.

Populaarse filmiportaali Rotten Tomatoes järgi on tegu eelmise aasta parima õudusfilmiga, mida on hinnatud 97%-lise punktiskooriga.

Samuti on selle 2023. aasta parimate õudusfilmide hulka paigutanud Variety, The Hollywood Reporter, Slant Magazine, Bloody Disgusting ja paljud teised filmiväljaanded.

„Vaieldamatult üks nendest viimase aja õudusfilmidest, mis ka õudusfilmi nime väärib,” on kirjas HÕFFi filmitutvustuses.

Lisaks näitab Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival Prantsuse režissööride Alexandre Bustillo ja Julien Maury verivärsket õudusfilmi „Hingeõgija”, mis esilinastus alles äsja Rotterdami festivalil ja jõuab Prantsusmaal kinodesse alles aprillis.

Kui väikeses mägikülas hakkavad aset leidma võikad surmajuhtumid ja kaduma lapsed, jõutakse peagi legendini müütilisest koletisest ehk hingeõgijast, keda nii mõnigi kohalik olla metsas näinud.

Tegu on fantaasia-, õudus- ja põnevusfilmi intrigeeriva kombinatsiooniga.

Autorite varasemad tööd „Sees” ja „Surnukahvatu” on tuttavad ka HÕFFi vaatajatele.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub tänavu 26.–28. aprillini.

Kuni 31. märtsini on piiratud kogus festivali passe müügil soodushinna 65 euro eest. Alates 1. aprillist maksab pass 75 eurot.

Festivali üksikpiletite müük algab aprillis ja piletihinnaks on kaheksa eurot, sooduspilet hakkab maksma kuus eurot ja kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele.

Festivali korraldavad Pimedate Ööde filmifestival ja Haapsalu kultuurikeskus.

Osta HÕFFi pass SIIT.