HÕFF näitab Sundance´i kesköiseid menukeid
Uudis
Pöffihunt

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toob ekraanile maineka Sundance´i filmifestivali kesköise programmi parimad palad.

Uus-Meremaa režissööri James Ashcrofti õuduspõnevikus „Kodutee kaob pimedusse” (Coming Home in the Dark) saab perekonna väljasõidust loodusesse tõeline õudusunenägu, kui nad kohtuvad kahe tundmatuga. Või peaaegu tundmatuga. Mineviku varjud ärkavad ellu ja tulemuseks on brutaalne ja klaustrofoobiline teekonnafilm.

Mõjukas filmitööstuse väljaanne Variety nimetas just selle linateose tänavuse Sundance´i festivali üheks kõige kuumemaks müügiartikliks.

Rootsi režissööri Frida Kempffi psühholoogilises õudusfilmis „Koputus” (Knackningar) kolib noor naine pärast traagilisest õnnetusest saadud närvišokki uude korterisse, kus ta hakkab kuulma ülakorterist kostvat koputamist – erinevalt naabritest. See paneb ta kahtlema omaenda vaimses tervises. Aktuaalse sotsiaalse alltekstiga film süüvib õudusfilmi vahendeid kasutades psühholoogilise manipuleerimise ehk sohutamise varjatud maailma.

Tegu on tänavuse Sundance´i festivali kesköise filmiprogrammi kõige hinnatumate linateostega, mis jõuavad siinses regioonis ekraanile esimest korda.

Sundance on olulisemaid Põhja-Ameerika filmifestivale, kust on alguse saanud näiteks Jordan Peele´i („Kao ära”), Ari Asteri („Pärilik”) ja Jennifer Kenti („Babaduuk”) karjäär. Pika filmi debütandid on ka James Ashcroft ja Frida Kempff.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 13.–15. augustini. Kavas on ligemale 30 pikka õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist, lisaks leiab aset arvukalt üritusi. Kahel õhtul saab vaadata tasuta välikino.

Piiratud arv 49-euroseid festivalipasse on juba müügil.

Kogu kava kuulutab HÕFF välja juuli teisel poolel.

„Koputuse” treiler.

„Kodutee kaob pimedusse” treiler.