Kaks Eesti filmi osalevad mainekal konkursil
Uudis
Pöffihunt

Raoul Kirsima „(Ära) vaata” ja Silver Õuna „Talent” on valitud Euroopa fantaasiafilmide konkursile, mille üks osavõistlus toimub Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil.

Koos Eesti filmidega võistleb Haapsalus kaheksa linateost, millest parim saab Hõbedase Mélièsi nime kandva auhinna ja õiguse kandideerida Euroopa parima lühikese fantaasiafilmi tiitlile.

Prantsuse legendaarse filmiillusionisti Georges Mélièsi järgi nime saanud mainekat konkurssi korraldab Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsioon, kuhu HÕFF juba kümnendat aastat kuulub.

„(Ära) vaata” on õudusfilm üksi elavast eakast naisest, kellele hakkab tunduma, et teda jälgitakse. Isegi tema lihane poeg ei suuda teda ümber veenda. Peaosades Laine Mägi ja Ott Aardam.

„Talent” on šokeeriva puändiga draamafilm, milles süngevõitu luulet kirjutav Andreas ja perfektset fototabamust otsiv Lo unistavad suurest läbilöögist, kuni saabubki õige hetk. Filmis, mis põhineb Armin Kõomäe samanimelisel novellil, mängivad Markus Truup ja Katariina Tamm.

Tähelepanuväärne on, et mõlemad linateosed on valminud Balti filmi- ja meediakooli kursusetööna.

Festivalile esitati kokku 238 filmi, mille seast tegid valiku Henryk Johan Novod ja Ra Ragnar Novod.

Eesti filmidele pakuvad konkurentsi Pablo Polledri düstoopiline animafilm „Sõlm” (Hispaania), Casper Rudolf Emil Kjeldseni õudusfilm „Maapõues” (Taani), Maria Guerra apokalüptiline draama „8.19” (Hispaania), Arnaud Bauri romantiline zombikomöödia „Tõuse ja sära” (Šveits), Nick Usheri põnevusdraama „Esituled” (Suurbritannia) ja Gabriel Campoy ja Guillem Lafozi õudusfilm „Öömurdjad” (Hispaania).

Filme hindab žürii, kuhu kuuluvad Läti režissöör Aik Karapetjan, kes esitleb HÕFFil oma uut filmi „Samueli rännakud”, mullu Haapsalus filmiga „Haiglajäätmetesse sukeldujad” Mélièsi konkursi võitnud Norra režissöör Anders Elsrud Hultgreen ja Eesti režissöör Marta Pulk.

Euroopa fantaasiafilmide konkursil on 19 osavõistlust, mille võitjad hakkavad kandideerima Euroopa parima fantaasiafilmi tiitlile. Kuldse Mélièsi auhinnaga pärjatav Euroopa parim fantaasiafilm kuulutatakse välja aasta lõpus toimuval Sitgesi festivalil.

Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsiooni kuulub 26 festivali 20 riigist.

Traditsiooniliselt saab Haapsalus näha ka teist lühifilmide programmi „Väikesed luupainajad”, kust leiab valiku maailma viimase aja õudus-, ulme- ja fantaasiafilmidest.

Kokku jõuab ekraanile kaheksa linateost. Valikusse kuuluvad Beth Parki ajalooline õudusfilm „Mõrd” (Suurbritannia), Guilherme Gehri fantastiline animafilm „S.A.D – Film” (Itaalia), Stef Meyeri ja Pascal Bourelieri õudusfilm „Mantra” (Prantsusmaa), Chris McInroy õuduskomöödia „Soolikad” (USA), Eron Sheeani ajalooline fantaasiafilm „Kiviajastu” (Island), Daniel DelPurgatorio õudusfilm „Putukahammustused” (USA), Angelo Raaijmakersi õudusdraama „Mina, Adonis” (Holland) ja Hugo Covarrubiase šokeeriv animafilm „Elajas” (Tšiili).

Viimane, Pinocheti-aegse Tšiili salapolitseis ülekuulajana töötanud Íngrid Olderöcki elust inspireeritud animafilm võitis mullu PÖFFi Shortsi ja kandideeris ka Oscarile. Fantaasiafilm „Kiviajastu” peaosas näeme Tómas Lemarquis´d, kes on tuntud sellistest filmidest nagu „Nói Albínói”, „Snowpiercer”, „X-mehed: Apokalüpsis” ja „Blade Runner 2049”.

Osa filme jõuab kohe pärast festivali lõppu ka PÖFFi veebikinno.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab tänavu aset 29. aprillist 1. maini. Festivali avab film-kontsert „Nosferatu 100. Remiks”. Piletid ja passid on juba müügil.

Vaata festivali ajakava siit.
Osta festivali pass siit.