Mida HÕFFil veel teha? Vali üritus!
Uudis
Pöffihunt

Miks pole Soome rahvuseeposest vändatud rupskiooper-õudukat, milleks see rikkalikult ainest pakub?

Millist ainest, selle üle arutlevad Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil Soome Instituudi esindajad Peep Ehasalu ja Hannele Valkeeniemi.

Intrigeeriv ettekanne kannab pealkirja „„Kalevala” kui õnne ja õuduste allikas” ja see on inspireeritud festivali avafilmist „Sampo”.

„Omanäolistest kangelastest pungil „Kalevala” peaks olema justkui kangelaslugu, mis on tihtipeale edasi antud keskse konflikti kaudu – Kalevala vapper valguserahvas võitlemas Põhjala pimeduse jõudude vastu. Võideldakse tõesti, aga ilma „Kalevala” värsimõõduta kerkib silme ette kummaliste tegelastega rupskiooper-õudukas, kus verd voolab ja kangelased kaotavad oma teekonnal ühe naise teise järel. Tapetakse ennast ja teisi, ema rehitseb poja surmajõest, vend vägistab õe ja läbitakse muid vägivaldseid seiklusi. Isegi vana ja targana reklaamitud Väinämöinen kasutab oma väesõnu vastase õlgadeni maasse sajatamiseks ja krabab siis vastase alaealist õde, nii et sellest Soome ajaloo esimene #metoo juhtum sünnib,” kirjutavad ettekandjad oma loengu saateks.

Ettekanne leiab aset festivali lõpupäeval, 30. aprillil kell 12 Lääne maakonna keskraamatukogu lugemissaalis (Posti 3) ja on kõigile huvilistele tasuta.

Kokku toob HÕFF lisaks filmiseanssidele huviliste ette kümmekond üritust.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab aset 28.-30. aprillini.

Tutvu kogu ürituste KAVAGA.