PÖFFi veebikinos algas HÕFFi eelmäng
Uudis
Pöffihunt

Milline film võidab Euroopa lühikeste õudus-, ulme- ja fantaasiafilmide konkursi? Mis on eksootilised šokkerid? Kuidas on Ida-Euroopa „Indiana Jones” seotud Eestiga?

Seda saate teada, kui lähete aadressile poff.elisastage.ee ja vaatate PÖFFi veebikinost järele.

Nüüdsest Elisa Stage´i platvormil tegutseva PÖFFi veebikino ekraan on 4.–13. juunini augustisse lükkunud Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali eelmängu päralt.

Mis on eeskavas?

Hõbedase Mélièsi konkurss: 2 tundi ja 15 minutit haaravaid, veidraid ja kurioosseid õudus-, ulme- ja fantaasiafilme, mis võistlevad pääsu eest Prantsuse filmiillusionisti Georges Mélièsi järgi nime saanud Euroopa parima lühikese fantaasiafilmi konkursi lõppvooru. Esimene võimalus näha Kaspar Ainelo õudusfilmi elementidega müstilist draamat „Cerberus”.

„Väikesed luupainajad”, valik viimase aja kõige huvitavamatest lühikestest õudus-, ulme- ja fantaasiafilmidest üle kogu kogu maailma. 2 tundi peadpööritavat fantaasiat, kosmilist ulmet ja verdtarretava õuduse pillerkaari.

„Madude oru needus”, nõukogude „Indiana Jones”, omal ajal 32 miljonit vaatajat kogunud Poola-Eesti fantastiliste sugemetega seiklusfilm esimest korda taastatuna ekraanil. TASUTA!

„Eksootilised šokkerid”, valik keelatud ja põlatud, aga ka armastatud filmidest, mida HÕFF on aastate jooksul näidanud. Eksootiline ja šokeeriv rännak, millesarnast pole te tõenäoliselt kunagi kogenud. Siia kuuluvad:

„Must meri” – kui kalamehed püüavad võrku tundmatu ligase olendi, hakkavad väikeses Brasiilia külas juhtuma õõvastavad sündmused. Brasiilia režissööri Rodrigo Aragão pöörane rümbarebufilm.

„Ballaad haigest kassist”– kassi surm viib omaniku närvivapustuseni, mille järel ta ei suuda mõelda muule kui looma elluäratamisele. Austraalia režissööri Dave Jacksoni süsimust õuduskomöödia.

„Kuri vaim” – teemandikaevandused ja naftapuurid eksisteerivad Jakuutias kõrvuti vanade uskumuste ja uue aja hirmudega, deemonid võivad tulla nii metsast kui ekraani tagant, võtta nii libahundi kui naabrist joodiku kuju. Sahhawoodi režissööride Stepan Burnaševi ja Jevgeni Ossipovi ehe pärimus-horror.

„Naelad” – vaimust vaevatud palgamõrvar kuuleb hääli ja hakkab nende summutamiseks enesele naelu pähe taguma. Vene režissööri Andrei Iskanovi kodus valminud sürrealistlik ekstreemõudus.

„Serbia film”– ekspornostaar Miloš naudib rahulikku pensionipõlve, kuni heliseb telefon ja… Serbia režissööri Srdjan Spasojevići film on üks kõigi aegade šokeerivamaid psühhoõudukaid. Nõrganärvilistele mittesoovitatav. Alates 5. juunist.

HÕFFi eelmängu piletid maksavad PÖFFi veebikinos viis ja mitmekesi vaatamise piletid üheksa eurot. Filme saab näha ainult Eestis.

Juuni alguses toimuma pidanud Baltimaade suurim žanrifilmide festival leiab tänavu aset 13.–15. augustini, kui Haapsalu kultuurikeskuses linastub ligemale 30 pikka õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist, lisaks toimub arvukalt üritusi.