Ukraina heaks koguti ligi 4000 eurot
Uudis
Pöffihunt

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali oksjonil koguti Ukraina päästjate toetuseks 3855 eurot.

Enampakkumisele tulid filmidega seotud esemed ja kõrgeima hinna, 500 euroga müüdi „Apteeker Melchiori” triloogia viimasest osast „Timuka tütar” pärit papagoi.

Festivali avafilmi „Sampo” 1959. aasta originaalplakat koos Eve Kivi võttefotoga, millel on ka näitleja autogramm, läks kaubaks 450 euro eest.

Võrdselt 400 euro eest leidsid omaniku maailmakuulsa poola lavastaja Krzysztof Kieślowski filmi „Lühike film tapmisest” 1988. aasta originaalplakat ja animafilmist „Vanamees ja Põrsauss” pärit Põrsaussi nukk.

Kolmsada eurot käidi välja filmi „Kalev” pusade ja korvpalli eest, millel on režissöör Ove Mustingu autogramm.

Ülejäänud esemete lõpphinnad jäid 80 ja 250 euro vahele.

Meeleoluka oksjoni viis läbi Mart Sander.

Tulu annetab HÕFF Päästeliidule, kes toetab sellega Ukraina riiklikku päästeteenistust. Saadetav abi, mida on Ukrainasse viidud juba kokku viie miljoni euro eest, koosneb eranditult päästjatele mõeldud varustusest alates isikukaitsevahenditest ja lõpetades rasketehnikaga.

Ukrainat sai ja saab jätkuvalt toetada ka tavalise annetusega, tehes Päästeliidu kontole EE547700771002741382 rahalise ülekande, millele tuleb lisada sõna „Ukraina”.

Filmiteemaliste esemete oksjon toimus HÕFFil juba teist korda. Eelmisel aastal koguti Ukraina toetuseks veidi üle tuhande euro.

Pimedate Ööde filmifestival lõpeb täna õhtul, kui välja kuulutatakse festivali võitjad. Kell 17.30 algaval lõputseremoonial, kuhu pääseb tasuta, on enampakkumisel veel filmiteemalisi esemeid.