fbpx
EUROOPA ESILINASTUS

Võõras

Stranger
Сторонній

Põhiprogramm

Ukraina
2019
90 min

Rež: Dmõtro Tomašpolskõi
Sts: Dmõtro Tomašpolskõi
Osades: Anastassija Jevtušenko, Daša Tregubova
Op: Sergi Smõtšok
Mont: Dmõtro Tomašpolskõi
Prod: Gagarin Media Film Company 

Keel: ukraina
Subtiitrid: eesti, inglise

Sünopsis

Kui sünkroonujumise naiskond jääb järjekordse võistluse ajal basseinis ootamatult kadunuks ja samal ajal avastatakse sarnaseid müstilisi kadumisi mujalgi, hakkab asja uurima karmi olekuga naisdetektiiv Gluhivska. Otsingud viivad visa naise sanatooriumisse, kus inimesed on samuti haihtunud. Mis või kes seisab seletamatute kadumiste taga, selgub siis, kui Gluhivska satub silmitsi millegagi, mida reaalses maailmas ei tohiks olemas olla.
Filmivisionäär Guillermo del Toro („Vee puudutus”) teoste atmosfääriga fantaasiaõudukas tuleb seekord Ukrainast. Riigist, kus õudusfilme tehakse vähe, kuid kui tehakse, siis häid, nagu tõestas ka paar aastat tagasi PÖFFi võistlusprogrammis nähtud fantaasiadraama „Värav”.
Ukraina žanrifilmi häädusest kõneleb seegi fakt, et Dmõtro Tomašpolskõi filmi on juba märgatud ja ka autasustatud Jaapani, Lõuna-Korea, Kanada, USA ja Colombia festivalidel. Kodumaal Ukrainas linastub „Võõras” alles sügisel. HÕFFil näeb publik seda aga koos režissööri ja produtsendi sissejuhatusega esimesena Euroopas.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival