fbpx

MÉLIÈSI-NIMELISE LÜHIFILMIVÕISTLUSE ŽÜRII

HÕFFil on au välja anda rahvusvahelise lühifilmide võistlusprogrammi raames Hõbedane Méliès (aastast 2013), mis võitjale tähendab automaatset nominatsiooni Kuldse Méliès' auhinnale. Lühifilme hindab kolmeliikmeline rahvusvaheline žürii.

HELEN LÕHMUS

Helen Lõhmus on produtsent, loovjuht ja kunstnik. Ta on tootnud saateid, filme, reklaame ja sisu muudele digitaalmeedia vormidele. Tema suuremate tööde hulka kuuluvad Walt Disney teleseriaal “Pärast kooli” (rež-d Oleg ja Vladimir Presnjakov), kus ta oli tootmisjuht, kunstnik ja kostüümikunstnik, ning Laose, Prantsusmaa ja Eesti koostööfilm “Kallis õeke” (rež Mattie Do), kus ta tegutses produtsendi, kunstniku ja kostüümikunstnikuna. Laos esitas selle 2017. aastal ka mitteingliskeelse filmi Oscari kandidaadiks.

MAGNUS PAULSSON

Paulsson on Malmös asuva filmiproduktsioonifirma Solid Entertainment B asutaja. Ta on töötanud filmiäris alates 1980. aastate lõpust ja produtseerinud mitukümmend dokumentaalfilmi, mängufilmi, teleseriaali ja arvukalt nii reklaamfilme kui muusikavideosid. Tema tuntumate tööde sekka kuuluvad filmid “Külmakõrvetus” (2006, Rootsi-Venemaa), “Wake Wood” (2009, UK-Iirimaa), “Stitches” (2012, Iirimaa), “Shelley” (2016, Taani-Rootsi), “Black Circle” (2018, Mehhiko-Rootsi) jpt. 1995. aastal asutas Paulsson Lundi fantaasiafilmide festivali (LIFFF). 2006. aastal viibis ta esimese väliskülalisena ka HÕFFil, kus ta esitles koos režissöör Anders Bankega vampiiriõudukat “Külmakõrvetus”.

MIGUEL LLANSÓ

Režissöör Miguel Llansó on sündinud ja kasvanud Madridis. Õppinud filosoofiat. Elanud ja töötanud aastaid Etioopias, kus alustas ka filmitegemisega. Praegu elab Tallinnas ning töötab Balti filmi- ja meediakoolis režii- ja stsenaristikaõppejõuna.

Llansó lühifilme „Where is my dog?“ (2011) ja „Chigger Ale“ (2013), mis valmisid koostöös Yohannes Feleke ja Israel Seoanega, on näidatud rohkem kui 50 festivalil, sh Rotterdamis, Locarnos, Tamperes, Hamburgis, Sundance´is, Milanos, Brüsselis jm. Esimene pikk mängufilm “Crumbs” (2015), mis viib vaataja postapokalüptilisele afrofuturistlikule seiklusele Etioopias, linastus rohkem kui sajal festivalil.

Koostöös Eestiga tehtud "Jeesus juhatab sind kiirteele" on Miguel Llansó teine pikk mängufilm, mis esilinastus 2019. aasta juulis ja on nüüdseks võitnud rahvusvahelistelt festivalidelt seitse auhinda. Eesti Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapital tunnustas "Jeesust" aasta julge eksperimentaalfilmi auhinnaga.

EESTI ŽANRIFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMMI ŽÜRII

HÕFF annab esmakordselt välja auhinna parimale Eesti žanrifilmile, mille valivad välja Läänemaa ühisgümnaasiumi viimaste klasside õpilased.

Rasmus Valdmann (19): Olen filmimaailmaga seotud juba viimased neli aastat, kui mind hakkas hullupööra huvitama just filmide tootmine ja nende tehniline pool. Proovin leida seletusi, kuidas mõni kaader või efekt on saavutatud, kuid võlu ongi tihti hoopis selles, mis jääb teadmatuks. Vabal ajal tegelen investeerimise ning vabakutselisena foto- ja videoproduktsiooniga. 

Katarina Sits (18): Tegelen igapäevaselt tantsimise ja näitlemisega, kuid lisaks pakub mulle väga huvi filmindus ja kõik sellega seonduv. Mulle meeldib filme analüüsida ning nende üle oma sõpradega arutleda. 

Robin Pae (18): “Mind on film ja teater terve teadliku elu huvitanud. Aastate jooksul olen löönud näitlejana kaasa mitmes lavastuses ja proovinud koolitööde raames ka filmirežissööri ametit.”

Pia Margaret Reinberg (18): Filmid mängivad minu elus suurt rolli, sest lisaks nende vaatamisele olen neis ka näitlejana kaasa teinud. Kuna ma tegelen kunsti eri vormidega, paeluvad mind eriti filmide värvilahendused, kompositsioon, pisidetailid ja efektid. Ükski viga või taustategevus ei jää mulle märkamatuks!  

Mattias Metsalu (18): Olen väga suur filmivaataja ning saanud osa nii mõnestki kodumaise seriaali ja filmi võtetest. Filme vaadates võlub mind kõige enam näitlejate omavaheline keemia ning filmis kasutatavad muusika ja taustahelid. Viimased ehk seetõttu, et olen muusikaga tihedalt seotud juba viimased 10 aastatõppinud plokkflööti, torupilli ja laulmist. 

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival